Z Portu Praskiego na Pragę II

Zapraszamy na kolejny spacer literacki po warszawskiej Pradze. Tym razem będziemy odkrywać historie nieco mniej znane.

Zaczynamy na rogu Okrzei i Sierakowskiego, potem powędrujemy Jagiellońską w kierunku osiedla Praga II. Opowiemy jakie wizje można mieć patrząc na dawny akademik i gdzie pochowany jest jeden z bohaterów sienkiewiczowskiego „Potopu”. Sprawdzimy kto i jak opisywał warszawskie ZOO, gdzie kwitła miłość dwójki znakomitych tekściarzy i co po tym zostało w piosenkach oraz kogo pod Pedetem dopadły wspomnienia. Będzie kryminalnie, dramatycznie i lirycznie, a nawet rockowo, gdyż zacytujemy samego Fisha (tak, tego od Marillion). Pojawią się: Korczak, Stasiuk, Andrzejewski, Gałczyński, Masłowska, Konatkowski, Miłoszewski i wielu innych autorów.

Uwaga! W związku z obecną sytuacją, żeby spacerowanie było bezpieczne, wprowadzamy nowe zasady, a mianowicie zapisy i limit 25 osób na jednym spacerze. Zapisy będą przyjmowane zarówno mailowo (spacery@salonliteracki.pl), jak i w wiadomościach prywatnych na FB (ale nie w komentarzach) i każdorazowo potwierdzane. Bardzo prosimy o rozważne zapisy, żeby nie blokować miejsc (będzie też lista rezerwowa, gdyby ktoś się wycofał).

Spacer poprowadzi Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami literackimi w Warszawie (i nie tylko)

Spacer nie jest biletowany, ale jeśli ktoś uzna, że przewodnik zasłużył na napiwek, będzie bardzo miło

Spacer potrwa mniej więcej 1,5 godziny.

KIEDY?: 28 czerwca 2020, 12:00

GDZIE?: róg Okrzei i Sierakowskiego

Skip to content