XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej

W sobotę, 12 września, odbędą się w Warszawie XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Piłkarki i piłkarze z blisko 30 polskich domów dziecka będą walczyć na stadionie OSiR Bemowo o puchar Mistrza Polski.

Ostatnie miesiące były trudne dla nas wszystkich. Szczególnie mocno jednak odczuły je dzieci poddane pieczy zastępczej – pozbawione nie tylko kontaktu z rodziną, ale także z kolegami ze szkoły, przez kilka miesięcy żyjące w rzeczywistości ograniczającej się do murów domu dziecka. Pandemia okazała się szczególnie trudnym wyzwaniem dla młodych, pełnych energii zawodników z domów dziecka, których od miesięcy wprost roznosi energia – mówi Sylwester Trześniewski, prezes Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”.

 

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, jak co roku partnerem strategicznym jest m.st. Warszawa. 

Cieszymy się razem z dziećmi. Ta impreza co roku dostarcza wielu pozytywnych, sportowych emocji. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ nie udało się zorganizować większości piłkarskich imprez. Warszawa jest dumna, że mimo wielu trudności spowodowanych przez epidemię Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej po raz kolejny odbędą się w stolicy – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

W sobotę, 12 września, w Warszawie odbędzie się największa w Polsce cykliczna impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju, której gospodarzem stolica jest już od 10 lat. Tradycyjnie Mistrzostwa rozgrywane są w kwietniu. W tym roku wyjątkowo – ze względu na sytuację epidemiologiczną – ich termin organizatorzy przesunęli na wrzesień.

– Nie sądziliśmy, że w tym roku turniej się odbędzie. Zdecydowaliśmy się zorganizować XI Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka głównie dlatego, że od początku pandemii otrzymywaliśmy mnóstwo próśb o to – od dzieci i ich wychowawców z placówek. Dzieci nie wyobrażają sobie, że zabraknie imprezy, która już od 10 lat daje im dosłownie napęd do życia. Młodzi piłkarze przygotowują się do zawodów przez cały rok i żyją turniejem jeszcze wiele miesięcy po zakończeniu Mistrzostw. Piłka jest ich wielką pasją i często jedynym sportem możliwym do uprawiania w realiach domów dziecka. Zabrać im Mistrzostwa to jakby zabrać Gwiazdkę – mówi Sylwester Trześniewski.


W XI Mistrzostwach Polski udział weźmie niemal 30 drużyn z całego kraju. Na murawie stadionu OSiR Bemowo w Warszawie zameldują się piłkarskie teamy z domów dziecka z wielkich miast i małych miasteczek, m.in. ze Szczecina, Gdańska, Warszawy, Olsztyna, Płocka, Kołaczkowa, Reszla, Wojsławic czy Gostchorza.

 

Wspierać młodych zawodników w ich zmaganiach o puchar Mistrza Polski będą – tak jak w poprzednich latach – byli reprezentanci Polski w piłce nożnej. Rozegrany zostanie tradycyjny mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym udział wezmą m.in. Dariusz Dziekanowski, Tomasz Kłos, Cezary Kucharski i Tomasz Sokołowski. 

W XI Mistrzostwach Polski udział wezmą dziewczęta i chłopcy do 17 roku życia. Dla wszystkich uczestników turnieju Sponsorzy i Organizatorzy Mistrzostw przygotowali niespodzianki i prezenty. Nagrodzeni zostaną nie tylko zdobywcy I, II i III miejsca, ale także m.in. drużyna Fair Play turnieju i wyróżniający się zawodnicy (m.in. najlepszy bramkarz, król strzelców, najlepszy zawodnik i najlepsza zawodniczka).

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa.

 

Mistrzostwa Polski odbędą się w ściśle kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, zapewniających przestrzeganie wszystkich obowiązujących obostrzeń wprowadzonych przez administrację rządową w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Program XI Mistrzostw Polski

sobota, 12 września 2020
09:30 – 09:50  Uroczyste otwarcie Mistrzostw
10:00 – 13:00  Faza grupowa rozgrywek

14:00 – 15:45  Mecze fazy pucharowej 
16:00 – 16:20  Mecz o III miejsce

16:30 – 16:50  Finał Mistrzostw Polski  
17:00 – 18:00  Mecz pokazowy: Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci
18:00 – 19:15  Gala finałowa

Lokalizacja: OSiR Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 11, Warszawa.
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną turniej odbywa się bez udziału publiczności.  

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB Hope for Mundial.

Skip to content