Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki. Suma doświadczeń

Witamy was z otwartymi ramionami na pierwszym w sezonie SLAJDOWISKU ! Powracamy z bogatym pokazem the best of W drodze na najwyższe szczyty Afryki autorstwa podróżnika i fotografa Roberta Gondka.

Robert Gondek realizuje od 2008 roku projekt pt. W drodze na najwyższe szczyty Afryki. Ma na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.Wśród pięćdziesięciu sześciu gór do zdobycia było siedem szczytów o wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya.
Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Będziemy spacerować po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien. Nocą wejdziemy na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon – najwyższy szczyt Kamerunu.
Zobaczymy jak różne są góry w Afryce.
Robert pokaże zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody.
Ptaki, słonie, hipopotamy, antylopy, mandryle, goryle i wiele wiele innych. To będzie uczta dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.

Robert Gondek
Podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu.
Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive.
Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili.
A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Strony internetowe autora pokazu:
https://szczytyafryki.pl/
https://facebook.com/SzczytyAfryki
https://instagram.com/SzczytyAfryki

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona
—-
Wydarzenie jest częścią kampanii Nadajemy kulturę i jest dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura – Interwencje 2020”
Nadajemy kulturę to sieć warszawskich domów kultury. Pracownicy tych placówek współpracują, nie konkurują, by lepiej odpowiadać na potrzeby kulturalne warszawiaków.

Więcej o sieci: www.nadajemykulture.pl

KIEDY?: 6 września 2020, 17:00 

GDZIE?: Dom Kultury “Włochy”, ul. Chrobrego 27

Skip to content