Wstęp do ziołolecznictwa

Zapraszamy na spotkanie z Zielarzem Fitoterapeutą. Wstęp do zielarstwa – jak właściwie stosować zioła.

W Polsce od kilku lat obserwujemy potrzebę większej wiedzy społeczeństwa, w tym seniorów, na temat naturalnych metod wspomagania procesów zdrowienia. W czasach nadmiaru informacji z dziedziny zielarstwa w prasie, Internecie oraz innych źródłach mających wątpliwą jakość merytoryczną środowisko zielarzy postanowiło wprowadzić cykl spotkań z zielarzem, fitoterapeutą na terenie placówki CAM w Warszawie. Projekt pilotażowy odbył się na Mazowszu i jest kontynuowany z powodzeniem od 2 lat w różnych miastach. Podczas spotkania słuchacze zapoznają się z podstawami zielarstwa, m.in. jak skutecznie stosować zioła; jakie są zagrożenia, np. w związku z interakcjami z lekami; gdzie szukać merytorycznej wiedzy i specjalistów z dziedziny fitoterapii. Beneficjenci, czyli słuchacze zyskują:
● kontakt z wyspecjalizowaną kadrą,
● wiedzę jak stosować zioła w profilaktyce zdrowotnej,
● wiedzę jak zbierać i przechowywać rośliny,
● informacje o interakcjach ziół z lekami,
● umiejętność wyszukiwania wiedzy z powyższej dziedziny,
● umiejętność wyszukiwania specjalistów Fitoterapeutów w swojej okolicy.
Mamy dla Was: spotkanie trwające ok. 90 min poprowadzone przez dyplomowanego zielarza fitoterapeutę z potwierdzonym doświadczeniem, w dowolnej liczbie

Wykład jest drugim z cyklu wykładów i warsztatów planowanych w CAM. Następne wykłady i warsztaty z tej tematyki będą kontynuacją i rozwinięciem tematu, znajomość materiału jest niezbędna do udziału w następnych zajęciach!
Spotkania prowadzone będą przez STOWARZYSZENIE ŻYWA PRZYSZŁOŚĆ.

KIEDY?: 20 lutego 2020, 14:30 – 16:00

GDZIE?: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej Nowolipie, ul. Nowolipie 25b

Skip to content