Wolontariat a pandemia. Jak wystartować, działać i nie odlecieć?

Jesteś koordynatorem wolontariatu i musiałeś zmierzyć się z wyzwaniami pandemii? Dopiero planujesz stworzyć swój zespół wolontariuszy i szukasz inspiracji jak zacząć? W takim razie dobrze trafiłeś!

Chcielibyśmy zaprosić Cię do udziału w konferencji, podczas której będziesz miał okazję zainspirować się zarówno wykładem eksperta, jak również doświadczeniami innych koordynatorów.

Dołącz do nas a dowiesz się:
jak wspierać wolontariuszy w trakcie kwarantanny i w nowej rzeczywistości,
jak prowadzić dobry wolontariat w sieci,
jak przytrzymać wolontariuszy w organizacji, aby wrócili do nas po czasie pandemii,
jak rozpocząć działanie z wolontariuszami.

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE!

Rozkład jazdy:

13:00 – 13:30 
WYKŁAD Pani Agnieszki Lissowskiej-Lewkowicz z Centrum Wolontariatu w Warszawie “Jak wspierać wolontariuszy w czasie kwarantanny i popandemicznej rzeczywistości?

13:30 – 13:45
Q&A

13:45 – 14:15
PANELE DYSKUSYJNE:

Wirtualny wolontariat – dyskusja dla osób, którym udało się przenieść działania wolontariuszy do internetu, a także dla tych, którzy dopiero zamierzają to zrobić. Zastanowimy się, jak zrobić to najlepiej, czy jest to łatwe zadanie, czy warto podjąć taki wysiłek.

Moderacja: Małgorzata Sójka – przedstawicielka Centrum Wielokulturowego w Warszawie, które podjęło wirtualne działania z wolontariuszami.

Zamrożony wolontariat – panel skierowany do koordynatorów, którzy nie mają możliwości działania ze swoimi wolontariuszami. Porozmawiamy jak pozostać z wolontariuszami w kontakcie, czy to jest dobry czas na szkolenia lub wirtualne integracje, a także jak motywować wolo do pozostania z naszą organizacją.

Moderacja: Aleksandra Szulc – przedstawicielka Fundacji Uniwersytet Dzieci, która musiała zawiesić aktywną działalność wolontariuszy.

Wolontariat, jak zacząć? – dla wszystkich, którzy stoją przed zadaniem stworzenia zespołu wolontariuszy. Wymienimy się pomysłami jak i od czego zacząć. Zastanowimy się, o czym trzeba pamiętać i jak ułatwić sobie to zadanie.

Moderacja: Justyna Stadniczenko – przedstawicielka Miejskiego Centrum Wolontariatu we Wrocławiu, wspierającego organizacje w ich działaniach wolontariackich.

Wydarzenie będzie nagrywane w celach dokumentacyjnych. Osoby zapisane na wydarzenie otrzymają podsumowanie konferencji.

Zapisy na konferencję: https://app.evenea.pl/event/konferencja-koordynatorzy-wolontariatu

KIEDY?: 3 czerwca 2020, 13:00

GDZIE?: Na platformie Zoom (link zostanie wysłany na 24 godziny przed wydarzeniem)

Skip to content