Wehikuł czasu

Serdecznie zapraszamy na podróż wehikułem czasu, w którą zabierze nas dr Ryszard Kozieł – fizyk i mieszkaniec Żoliborza.

“To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Słowa te wypowiedział Neil Armstrong 20 lipca 1969 r. (21 lipca czasu europejskiego) schodząc z lądownika „Eagle” na grunt księżycowy. Wkrótce potem przyłączył się do niego Buzz Aldrin. Dwójka ta spędziła na powierzchni Księżyca w sumie 21 godzin. Trzeci astronauta Michael Collins pozostawał na orbicie w statku dowodzenia „Columbia”.

Zabrali ze sobą 21,7 kg kamieni, przeprowadzili pomiary wiatru słonecznego, porobili zdjęcia, zainstalowali sejsmometry oraz odbłyśnik laserowy do pomiarów astronomicznych.
Ustawili m.in. tabliczkę: „W tym miejscu ludzie z planety Ziemia pierwszy raz stanęli na Księżycu, lipiec A.D. 1969. Przybyliśmy w pokoju”.
24 lipca Apollo 11 szczęśliwie wodował w Pacyfiku.

✨Czy ktoś przypomina sobie atmosferę tamtych dni ? Około 700 milionów ludzi na świecie oglądało to wydarzenie na żywo. W tym Polacy ! Być może jako jedyni za żelazną kurtyną.
tekst: dr Ryszard Kozieł

👉 Zapraszamy na spotkanie wspomnieniowe połączone z prezentacją zdjęć, filmików i solidną dawką wiedzy o układzie słonecznym. Nie zabraknie też komentarza dotyczącego ówczesnej sytuacji politycznej.
👉Gorąco Was zachęcamy do podzielenia się swoimi wspomnieniami:)
👉Zwieńczeniem spotkania będzie projekcja retransmisji z lądowania na Księżycu.

Termin: 19.07.2019r.  /godz.19.00-21.00/

Miejsce: Pod Sowami Miejsce Aktywności Lokalnej w Bibliotece, ul. Generała Zajączka 8
Do zobaczenia!

 

Wehikuł Czasu- zdjęcie
Skip to content