Webinar: Na fali entuzjazmu – po co i czy rejestrować organizację?
  • W MAL

Już 24 października o godz. 19 zapraszamy na pierwszy webinar „Na fali entuzjazmu”.

Podczas niego dowiecie się, jak w praktyce najlepiej zaangażować się w życie lokalnej społeczności, jak założyć organizację pozarządową, a kiedy w ogóle nie warto tego robić, oraz jak ustrzec się błędów podczas tych pierwszych kroków w trzecim sektorze. Naszym gościem będzie ekspert – Zbigniew Wejcman z Fundacji BORIS.
Dostęp do webinarów jest bezpłatny i uzyskacie go poprzez nasz profil: https://www.facebook.com/ngozrobtosam

Choć sami nie możemy w to uwierzyć, w przyszłym roku naszemu stowarzyszeniu stuknie okrągłe dziesięć lat. Czemu to takie zaskakujące? Bo zakładając je zaczynaliśmy zupełnie od zera. Żadne z nas nie miało pojęcia o prowadzeniu organizacji pozarządowej w praktyce. Nawet w teorii byliśmy słabi. Nie mieliśmy wpływowych sponsorów, fachowego zaplecza, wszystko robiliśmy intuicyjnie, ucząc się od zera (dotyczyło to również podstawowych formalności, dlatego sąd odesłał nam pierwsze formularze rejestracyjne, bo oczywiście coś zrobiliśmy źle). I popełniając trochę błędów. Jednak nasza historia pokazuje, że entuzjazm, upór i spontaniczność też potrafią dać rezultaty, nawet jeśli początkowo brakuje funduszy i planu rozpisanego w najdrobniejszych szczegółach. Dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy doświadczoną organizacją działającą w sferze kulturalno-społecznej, o profilu lokalnym, lecz znacznie większym zasięgu (nawet międzynarodowym, choć naszą bazą nadal pozostaje Muranów). Goście, którzy nas odwiedzają, pytają najczęściej: jak to zrobiliście?

Najwyższy więc czas, żeby podzielić się swoim doświadczeniem z innymi, którzy chcą działać – także w małych miejscowościach, gdzie niekiedy trudno jest znaleźć przykłady spektakularnych sukcesów w sferze aktywności obywatelskiej. Dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich będziemy to robić w formie tego bloga, na którym znajdą się teksty, podcasty i filmy, oraz w formie webinarów – internetowych spotkań na żywo, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy. I choć nie wierzymy w uniwersalne recepty – każde miejsce, każda społeczność i każda aktywna grupa jest inna – mamy nadzieję, że nasze rady i sugestie pomogą Wam w podjęciu decyzji o zaangażowaniu się w działania na rzecz swojego najbliższego podwórka – a może całego miasta czy nawet na skalę ogólnopolską.

Partnerami projektu są: Federacja Mazowia, Centrum Aktywności Społecznej, Opole. Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Generator Inspiracji, Pomorze Zachodnie.

Projekt „NGO – zrób to sam” jest finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Sponsorem Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów jest Metro Warszawskie.

Lokal na kulturę przy ul. Andersa 13 jest wynajmowany na preferencyjnych warunkach dzięki wsparciu Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy.

Skip to content