Warsztaty sąsiedzkie w MAL na Chrzanowie
  • W MAL

Zapraszamy na warsztaty sąsiedzkie dotyczące działalności Miejsca Aktywności Lokalnej w Punkcie Bibliotecznym nr 141 przy ul. Batalionów Chłopskich 87.

Odbędą się one 17 października w godz. 18:30 – 19:30.

Na warsztatach będziemy poruszać kwestie realizacji Państwa projektów i pomysłów, którym chcemy patronować i pomóc w organizacji.

Biblioteka Publiczna na Bemowie posiada ofertę kulturalną, w ramach której odbywają się warsztaty tematyczne, spotkania otwarte itp.

MAL na Chrzanowie chce dać Państwu przestrzeń pod działalność sąsiedzką, która będzie wspierać społeczność na Bemowie!

Pomożemy Państwu zaangażować się i zrealizować własne pomysły.

Na początek proponujemy wymianę (i poczęstunek) własnymi przetworami domowymi, suszonymi grzybami, warzywami i owocami, ziołami oraz nalewkami.


* * *

Czym tak naprawdę są Miejsca Aktywności Lokalnej?

To miejsca, w których przestrzeń oddana jest na aktywność mieszkańców, a głównym celem funkcjonowania jest wspieranie działań lokalnych i integracja sąsiedzka.

MAL nie ma odgórnie ustalonego programu zajęć – to pomysły mieszkańców, grup nieformalnych i organizacji pozarządowych tworzą na bieżąco plan działania takiego miejsca. W MAL-u mieszkańcy mogą m.in. spotkać swoich sąsiadów, uczyć się nawzajem nowych rzeczy (sąsiedzkie warsztaty i szkolenia), organizować spotkania lub po prostu razem spędzać czas.

Miejsca Aktywności Lokalnej opierają się na zasadzie wzajemności – jeśli korzystam z zasobów lub działań MAL – daję mu coś w zamian od siebie – np. sam/a prowadzę zajęcia, pomagam w organizacji miejsca, uzupełniam czasem np. materiały plastyczne czy zapas herbaty.

Ważnym elementem jest wzajemne zaufanie – koordynatora do mieszkańców, mieszkańców do koordynatora, mieszkańców do siebie nawzajem.

MAL ma być otwarty dla wszystkich okolicznych mieszkańców. Nie powinien zostać zawłaszczony przez jedną grupę. MAL powinien nieść wartości tolerancji i poszanowania indywidualności każdego mieszkańca.

Zachęcamy i zapraszamy do współpracy i współdziałania.

Zapisy pod numerem tel. 22 400 41 37.
Ilość miejsc ograniczona.

Skip to content