Warsztaty: Motanki-szmacianki
  • W MAL

Zapraszamy dzieci na warsztaty z Pauliną Maksjan, malarką, projektantką kostiumów, w ramach projektu Dzieciaki nie płacą. Artystka wykorzystuje w swojej pracy elementy arteterapii, tworzenia intuicyjnego.

Na warsztatach uczestnicy wykonają, od podstaw, swoje niepowtarzalne, szmaciane lalki. Każda będzie odzwierciedlała autora, będzie wykonana odmienną techniką z wykorzystaniem bogatej gamy oryginalnych materiałów. Głównym założeniem zajęć jest pobudzenie wyobraźni i odkrywaniem w procesie tworzenia swobody i radości życia.

Paulina Maksjan – wychowywała się nad polskim morzem. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na kierunku Malarstwo i Scenografia. Od najmłodszych lat pasjonowała się robieniem lalek, pierwszą zrobiła w wieku 5 lat z klocków LEGO. Tworzenie lalek było u Niej intuicyjne i wynikało z potrzeby. Do dziś kolekcjonuje lalki z różnych krajów. Trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Pod koniec studiów została również laureatką Artystycznej Podróży Hestii i w ramach nagrody odbyła artystyczną podróż do Nowego Yorku. Brała udział w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, zarówno indywidualnych jak i zbiorowych. W swojej karierze artystycznej zahaczyła o teatr lalek w Gdańsku, projektowanie kostiumów, tworzenie scenografii do filmu animowanego.

Udział bezpłatny. Zapisy online od 11 września. Liczba miejsc ograniczona

KIEDY?: 19 września 2020,
10:00 – grupa I (kontynuacja warsztatu lalkowego online)
12:00 – grupa II (8 lat +)

GDZIE?: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1

Skip to content