V Warszawskie Dni Różnorodności

Warszawskie Dni Różnorodności to cykliczne wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Ma na celu promowanie Warszawy jako miasta otwartego, przyjaznego, w którym respektowane są prawa mniejszości i panuje tolerancja.

Warszawskie Dni Różnorodności - baner

W 2019 roku Warszawskie Dni Różnorodności odbędą się w dniach 10-16 czerwca. Finałowa impreza plenerowa odbędzie się 16 czerwca w Parku Świętokrzyskim i będzie miała formę miasteczka różnorodności, natomiast w tygodniu poprzedzającym finał odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących (warsztatów, debat, gier miejskich, pokazów filmów, wystaw etc.) dotyczących różnorodności, wielokulturowości i równości.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni Różnorodności są wydarzeniami bezpłatnymi i otwartymi dla mieszkańców Warszawy oraz odwiedzających gości i turystów.

V Warszawskie Dni Różnorodności organizują Stowarzyszenie Pro Humanum w partnerstwie z Fundacją dla Somalii, Fundacją Q oraz Fundacją Ukraińskie Centrum Informacyjne FUCI. To jednak nie wszyscy. Organizacji wydarzeń w ramach Dni Różnorodności podjęli się także partnerzy sieciujący – Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej, Zellige – Stowarzyszenie Przyjaciół Maroka, CHLEBEM I SOLĄ oraz uchodźcy.info, czyli Fundacja Polska Gościnność, Fundacja Kulawa Warszawa, Fundacja Kultury bez Barier, a także inicjatywy nieformalne: Inspiratornia zmian, Dom Otwarty, Wspólny Stół i Tak Dla Uchodźców.

Warszawskie Dni Różnorodności odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Warszawskie Dni Różnorodności

Opublikowany przez Warszawskie Dni Różnorodności Sobota, 13 kwietnia 2019
Skip to content