V Warszawskie Dni Różnorodności

Warszawskie Dni Różnorodności

Warszawskie Dni Różnorodności to cykliczne wydarzenie współfinansowane ze środków Urzędu m.st. Warszawy. Ma na celu promowanie Warszawy jako miasta otwartego, przyjaznego, w którym respektowane są prawa mniejszości i panuje tolerancja.

Warszawskie Dni Różnorodności - baner

W 2019 roku Warszawskie Dni Różnorodności odbędą się w dniach 10-16 czerwca. Finałowa impreza plenerowa odbędzie się 16 czerwca w Parku Świętokrzyskim i będzie miała formę miasteczka różnorodności, natomiast w tygodniu poprzedzającym finał odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących (warsztatów, debat, gier miejskich, pokazów filmów, wystaw etc.) dotyczących różnorodności, wielokulturowości i równości.

Wszystkie wydarzenia w ramach Dni Różnorodności są wydarzeniami bezpłatnymi i otwartymi dla mieszkańców Warszawy oraz odwiedzających gości i turystów.

V Warszawskie Dni Różnorodności organizują Stowarzyszenie Pro Humanum w partnerstwie z Fundacją dla Somalii, Fundacją Q oraz Fundacją Ukraińskie Centrum Informacyjne FUCI. To jednak nie wszyscy. Organizacji wydarzeń w ramach Dni Różnorodności podjęli się także partnerzy sieciujący – Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej, Zellige – Stowarzyszenie Przyjaciół Maroka, CHLEBEM I SOLĄ oraz uchodźcy.info, czyli Fundacja Polska Gościnność, Fundacja Kulawa Warszawa, Fundacja Kultury bez Barier, a także inicjatywy nieformalne: Inspiratornia zmian, Dom Otwarty, Wspólny Stół i Tak Dla Uchodźców.

Warszawskie Dni Różnorodności odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Warszawskie Dni Różnorodności

Opublikowany przez Warszawskie Dni Różnorodności Sobota, 13 kwietnia 2019
from to
ical Google outlook Ważne Wiadomości