Strategie mieszkaniowe młodych ludzi w Warszawie

ATD Czwarty Świat serdecznie zaprasza 7 maja o godz. 17:30 na spotkanie online. Wydarzenie odbędzie się w ramach Warsztatów Wrzesińskiego — cyklu spotkań, na których staramy się rozmawiać o problemach ubóstwa i wykluczenia społecznego, posiłkując się wiedzą i doświadczeniem zawartymi w tekstach założyciela Ruchu ATD — ojca Józefa Wrzesińskiego. Spotkania odbywają się regularnie co 2 miesiące już od 2008.

Gośćmi spotkania będą Agnieszka Sikora, założycielka Fundacji po DRUGIE, która zajmuje się pomocą młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym oraz Jerzy Górski, działacz społeczny zajmujący się tematem mieszkalnictwa.

W dzisiejszych czasach młodym trudno jest nabyć mieszkanie na wolnym rynku z powodu bardzo wysokich cen. Wielu z nich nie ma możliwości wzięcia kredytu hipotecznego, ponieważ pracuje za najniższą krajową, często na umowę śmieciową (zlecenie lub o dzieło). Obecna sytuacja związana z epidemią koronawirusa powoduje dodatkowy niepokój i niepewność również w kwestiach dotyczących mieszkalnictwa. Jakie perspektywy w takich sytuacjach mają młodzi ludzie? Zapraszamy do dyskusji!

Skip to content