Sto szaleństw czyli świeczka zgasła

7 września o godzinie 19.00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1 a w Warszawie, premierowo zobaczymy spektakl Sto szaleństw czyli świeczka zgasła. Premiera spektaklu została objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz Niepodległa.

Spektakl, który powstał z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki jest autorskim połączeniem sztuki Aleksandra Fredy i muzyki Stanisława Moniuszki.
Na przedstawienie składa się jednoaktówka Fredry ŚWIECZKA ZGASŁA i pieśni z NOWEGO DON KISZOTA czyli STU SZALEŃSTW, do której to krotochwili Fredry młody Moniuszko skomponował muzykę.

„Sto szaleństw czyli świeczka zgasła” to opowieść o dojrzewaniu do miłości. To przezabawna i inteligentna komedia muzyczna. Piosenki wykonywane na żywo w akompaniamencie fortepianu, wyśmienita gra aktorska i mnóstwo prześmiesznych pomyłek gwarantują, że widzowie nie będą mogli powstrzymać się od śmiechu.
Kraksa pocztowego dyliżansu zmusza dwoje podróżnych do spędzenia nocy w leśnej chatce na odludziu. Z początku nie są sobą zainteresowani. Humor sztuki polega na skontrastowaniu dwóch zupełnie odmiennych etapów ich relacji. Początkowo, gdy nie widzą swoich twarzy, mają o sobie zdecydowanie niekorzystne wyobrażenia i traktują się bardzo obcesowo. On uważa, że jego przypadkowa towarzyszka to stara dewotka, Ona zaś nazywa go gburem. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy zauważają, że są dla siebie nawzajem bardzo atrakcyjni. Co wydarzy się między Jadwigą i Władysławem, skoro jak sam autor twierdzi, świeczka zgasła? Opowieść pełna optymizmu oraz dająca wiarę w to, że w ciemności zawsze można odnaleźć drogę. Szczególnym dodatkiem do tej historii o miłości jest piękna i mało znana muzyka Stanisława Moniuszki.

Scenariusz i reżyseria – Szczepan Szczykno
Aktorzy:
Elżbieta Pejko / Joanna Asia Dunas
Adam Wnuczko / Patryk Pawlak
Sopran – Anna Maria Adamiak
Kostiumy – Iza Toroniewicz, Ewa Godun

Wstęp bezpłatny możliwy po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji:
spektakl@stanislawmoniuszko.com lub na stronie
http://www.wck-wawer.pl/kasa-biletowa
Liczba miejsc ograniczona.

Przed pokazem premierowym od godziny 18.00 będzie możliwe spotkanie z potomkami Stanisława Moniuszki.
Premiera odbędzie się ze specjalnym udziałem Anny Popek (Fundacja Kulturalna Polska)

Organizatorzy:
Fundacja im. Stanisława Moniuszki www.stanislawmoniuszko.com
Kulturalna Polska www.kulturalnapolska.org
STAO www.stao.com.pl
Wawerskie Centrum Kultury www.wck-wawer.pl

 

Skip to content