Sprzeciw! czyli rzut okiem na salę sądową w filmach i serialach

Kto gdzie siedzi na sali sądowej? Czy dobry obrońca to taki, który przemierza salę szybkim krokiem i krzyczy “sprzeciw!” gdy interes jego klienta jest zagrożony? Czym różnią się ławnicy od ławy przysięgłych?

Tematem spotkania będzie porównanie przedstawień procesu znanych nam z polskich i amerykańskich dramatów sądowych z rzeczywistością. Informacje zdobyte w jego trakcie pozwolą nam uniknąć nieporozumień na sali sądowej i zrozumieć, czemu pensja konsultanta powinna stanowić obowiązkowy punkt budżetu.

Informacja o Prelegencie:
Piotr Modzelewski – adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Towarzystwa Paragraf 22.

Webinarium dostępne będzie na fanpage’u Bemowskiego Centrum Kultury w linku udostępnionym w najbliższym czasie.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego w Warszawie finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa.

Informacja o Partnerze:

Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22 to organizacja zrzeszająca młodych przedstawicieli zawodów prawniczych oraz inne osoby, których praca zawodowa lub zainteresowania związane są z szeroko rozumianymi zagadnieniami prawnymi. Nazwa „Paragraf 22” w sposób oczywisty nawiązuje do powieści J. Hellera wyśmiewającej mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Również my tropimy prawne niedorzeczności, poddajemy je pod dyskusję, skłaniamy do refleksji i proponujemy rozwiązania mające na celu ich wyeliminowanie.

Członkami Paragrafu 22 są prawnicy i absolwenci innych kierunków studiów, których – choć wybrali różne ścieżki kariery – łączy idea dalszego rozwoju własnych umiejętności, poszerzania wiedzy oraz wykorzystywania posiadanego potencjału dla dokonywania zmian w otaczającym świecie. Naszym celem jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa, nauk prawnych i kryminalistyki, poszerzanie polskiego dorobku w tym zakresie, jak również podnoszenie świadomości prawnej oraz wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i upowszechnianie wartości demokratycznych.

KIEDY?: 28 maja 2020, 18:00 – 19:30

Skip to content