Spotkanie ze SMOKAMI. Prelekcja i warsztaty plastyczne.
  • W MAL

Depozytariusze pradawnej mądrości i obrońcy kosmicznego ładu, czy też pazerne, złowrogie jaszczury gromadzące zrabowane skarby w swych podziemnych jaskiniach? Majestatyczni władcy podniebnych przestrzeni patronujący szczęściu i harmonii czy też szerzyciele destrukcji i zniszczenia, obracający w popiół grody, miasta i twierdze dla samej tylko przyjemności?

Kwintesencja potęgi natury czy też uosobienie grzechu pychy? W różnych kulturach przypisywano smokom rozmaite, często sprzeczne atrybuty, jednak przekonanie o istnieniu tych niesamowitych istot było przez stulecia wspólne dla całego rodzaju ludzkiego, niezależnie od szerokości geograficznej. Kim właściwie są smoki? Dlaczego budziły (i budzą) tak sprzeczne emocje? Z czego wynika fakt, że od tylu tysiącleci rozpalają wyobraźnię kolejnych pokoleń? Na te – i inne – pytania postara się odpowiedzieć Przemysław Sieradzan

Zaraz po prelekcji spotkamy się z artystą plastykiem z Krzysztofem Sosnowskim, znanym ze swoich malowych wystaw, aby wykorzystać powstałe smocze inspirację i stworzyć akrylowe prace.

Zapraszamy serdecznie!

Przypominamy, że ze względów epidemiologicznych, obowiązuje limit miejsc. W związku z tym zapraszamy do zapisów na malariikazimiery@gmail.com, bądź tel. 572726768 (sms). Rezerwacji można dokonać także na miejscu w lokalu malu.

KIEDY?: 8 października 2020, 19:00

GDZIE?: Miejsce Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, ul. Marii Kazimiery 20/1

Skip to content