Spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Krasińskich

Zapraszamy do poznania historii Ogrodu Krasińskich podczas spaceru z przewodnikiem.

W Ogrodzie, jak w soczewce odbiły się losy Warszawy i Polski. Ponad 340 lat historii związanej z magnatami, królami, wybitnymi architektami i ogrodnikami, ale i zwykłymi mieszkańcami Warszawy. Spacer po tym niewielkim parku jest wycieczką w czasy wielkich rezydencji i założeń pałacowych “entre cour et jardin”. Przez wieki toczyły się w nim zabawy, był miejscem odpoczynku, zażywania leczniczych kuracji, ale także rozgrywających się tam tragedii.

Uczestnicy wycieczki poznają role założeń ogrodowych, osi widokowych tak cenionych w baroku, czy stylizowanego powrotu do natury, modnego w wieku XIX. Ogród Krasińskich to także przykład wpływu, jaki PRL miał nie tylko na architekturę naszego miasta, ale także na jego parki.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Obowiązują zapisy.
Osoby zainteresowane mogą wysłać swoje zgłoszenie na email, lub zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu: tel. 723 244 421
Grupa do 10 osób. W związku z tym, że wydarzenie jest organizowane na świeżym powietrzu, możecie Państwo nosić maseczki lub z nich zrezygnować. Prosimy jednak o zachowywanie odległości 2 metrów między uczestnikami.

PROWADZĄCA:
Oprowadzi Państwa po ogrodzie i przedstawi jego historię Magdalena Łań – historyczka i varsavianistka, zafascynowana dziejami naszego miasta. Spacery po historycznych parkach Warszawy są dla niej przyczynkiem do opowieści o dawnej Warszawie. W przystępny sposób potrafi przybliżyć ludzi i miejsca z przeszłości. Zachęca uczestników spacerów do ożywienia własnej wyobraźni – bowiem zwiedzanie stolicy to przede wszystkim opowieść o nieistniejących już miejscach, kamienicach, pałacach. Historia naszego miasta jest pasjonująca – warto ją poznać w tak przyjemnych i nieoczywistych miejscach jak parki.

„Spacery po miejskich parkach dla seniorów” to projekt wolontariacki prowadzony w CAM „Nowolipie”.

KIEDY?: 25 lipca 2020, 10:00

GDZIE?: Park Krasińskich

Skip to content