Zapraszamy na seminarium naukowe „Miejskie wspólnoty sąsiedzkie: realia, praktyki, potencjały”, które odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w Warszawie w godzinach 10.00 – 16.00. 

Ideą seminarium jest szeroka dyskusja wokół relacji i praktyk lokalnych, jako ważnego kontekstu budującego wyższe poziomy wspólnoty w miastach oraz refleksja nad potrzebami i możliwościami w zakresie badania i wspierania miejskich wspólnot lokalnych.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie osoby zainteresowane tematyką tworzenia wspólnot w mieście – zarówno tych, którzy robią to w praktyce, jak i tych, którzy zajmują się tymi zagadnieniami naukowo lub od strony samorządu.

Rejestracja na seminarium trwa do 28.11.2019 r. na stronie: http://www.um.warszawa.pl/inicjatywa/

Niewątpliwą zaletą seminarium będzie obecność osób z jednostek naukowych z różnych miast w Polsce, które podzielą się wynikami swoich badań (m.in. Akademia Pedagogiki Specjalnej, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski) oraz osób budujących wspólnoty w praktyce (Stowarzyszenie Ochocianie, Wolskie Centrum Kultury).

Wydarzenie organizuje Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy wraz z Wydziałem Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego w ramach partnerskiej współpracy.

Seminarium odbędzie się w Centrum Kreatywności ul. Targowa 56 w Warszawie. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

 

Ramowy program Seminarium:

10.00 rejestracja uczestników

10.30 otwarcie Seminarium

10.45-12.05: I sesja: Jaka wspólnota sąsiedzka?

12.05-12.50 przerwa obiadowa (lunch wegetariański)

12.50-14.10: II sesja: Jakie sąsiedztwo wspólnot?

14.20-15.50: panel dyskusyjny

15.50–16.00 Podsumowanie i zamknięcie seminarium.

 

Szczegóły dotyczące konkretnych sesji, panelów, prowadzących, referentów oraz panelistów dostępne pod niżej podanym linkiem. 

Serdecznie zapraszamy 🙂

Skip to content