ReMALent. Wymienialnik rzeczy dziecięcych

Zapraszamy na pierwszy w tym roku wymienialnik ubranek i rzeczy dziecięcych. Proponujemy luźną formułę spotkania przy kawie i herbacie – możecie przynieść na wspólny stół jakieś ciacho lub przegryzki.

Wymieniamy się w grupach wiekowych 0 – 9 lat. Obszary wymiany, czyli to co można przynieść: ubranka, buty, zabawki, książeczki, przedmioty wyprawkowe, oryginalnie zapakowane produkty spożywcze i kosmetyki. Przedmioty powinny być w dobrym lub bardzo dobrym stanie, czyste – takie, które sami z chęcią byście wzięli.

Jeśli macie czas i możliwość pomocy przy organizacji tego spotkania to Wasze ręce przydadzą się w strefie poczęstunku, selekcji i konfekcji przedmiotów oraz w kąciku MALusińskich, którzy będą obecni z rodzicami.

Dla ułatwienia i usprawnienia całej wymiany przedmioty możecie dostarczać już we wtorek 25.02.2020 r. Każda osoba otrzyma talon z informacją o ilości przyniesionych fantów.

Zapoznajcie się z zasadami wymiany:
1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
2. Rzeczy wymieniamy, nie sprzedajemy.
3. Wymieniamy się na zasadach 1:1, czyli za określoną ilość przyniesionych rzeczy, możemy w zamian wybrać taką samą ilość rzeczy dla siebie.
4. Maksymalna ilość przyniesionych rzeczy to 20 sztuk na osobę.
5. Rzeczy podlegające wymianie: ubranka, buty, zabawki, książeczki, przedmioty wyprawkowe, oryginalnie zapakowane produkty spożywcze i kosmetyki.
6. Rzeczy niepodlegające wymianie: bielizna i inne rzeczy osobiste, otwarte kosmetyki i produkty żywnościowe, wszelkie rzeczy zabronione przez prawo (leki, zwierzęta itd.)
7. Rzeczy przyniesione na wymianę są liczone i sprawdzane pod kątem stanu używalności, dlatego nie przynosimy rzeczy uszkodzonych, otwartych, z plamami, dziurami, rozciągniętych, mocno zużytych, porysowanych, niekompletnych itd. Takie rzeczy nie będą dopuszczone do wymiany.
8. Uczestnik po sprawdzeniu przyniesionych rzeczy dostaje talon z zapisaną ich liczbą. Przed wyjściem z wydarzenia uczestnik będzie poproszony o okazanie talonu.
9. Po przeliczeniu rzeczy tracą właściciela, trafiają do wspólnej puli i zostają rozłożone w sali do tego przeznaczonej (z ubraniami oraz pozostałymi rzeczami).
10. Przed opuszczeniem wydarzenia Uczestnik okazuje talon z ilością przyniesionych rzeczy, a Organizator sprawdza ilość rzeczy, które Uczestnik zabiera ze sobą do domu.
11. Niewykorzystane talony mogą być użyte podczas kolejnego reMALentu, jeśli taki będzie zorganizowany. Prosimy zatem o nie wyrzucanie talonu.
12. Uczestnik wymiany wyraża zgodę na to, aby pozostałe rzeczy trafiły do osób potrzebujących np. Dom Samotnej Matki lub Dom Dziecka.
13. Podczas całego wydarzenia obowiązują standardy i wartości MAL czyli zaufanie, otwartość, wzajemność, uprzejmość.

KIEDY?: 26 lutego 2020, 17:00 – 19:00

GDZIE?: MAL Grójecka 109, ul. Grójecka 109

Skip to content