Porozmawiajmy o książkach

Nowa oddolna inicjatywa sąsiedzka, w ramach której spotykamy się w gronie osób lubiących czytać.

Nie trzeba znać się na literaturze, czytać klasyki w oryginale czy mieć dyplom z polonistyki. Ideą jest spotkanie się osób, które przeczytały tę samą książkę, żeby mogły wymienić się opiniami o niej. Nie musisz czytać każdej książki. Nie musisz jej też przeczytać w całości. Jeśli nie przypadła ci do gustu – przyjdź tym bardziej i powiedz dlaczego! Ale też nie musisz odzywać się na takich spotkaniach – zawsze możesz przyjść i posłuchać, co inni mają do powiedzenia. Książka będzie tematem numer jeden, ale to ludzie tworzą tę inicjatywę – to przestrzeń na budowanie szerokiego kontekstu, czerpiącego z naszych historii i doświadczeń.

Przyjdź, poobserwuj, posłuchaj, poznaj i podziel się tym, co myślisz o książkach.

Na pierwsze spotkanie czytamy książkę „Przyjaciel” Sigrid Nunez (Wydawnictwo Pauza):
„To wspaniale skonstruowana powieść, która jest zarówno opowieścią o chorobie, zwierzętach, miłości, jak i samej literaturze. Powieść na jeden wieczór, o ile nie postanowicie następnego wieczoru przeczytać jej jeszcze raz. Ja tak zrobiłem” – Wojciech Szot, “Zdaniem Szota”

WSTĘP WOLNY
Ze względu na konieczność zachowania odpowiedniej przestrzeni pomiędzy uczestnikami liczba miejsc jest bardzo ograniczona. – zapisy: sdpt.ksiazki@gmail.com

Prosimy o przybycie w maskach. Zapewniamy środki do dezynfekcji.

* * *
Prowadzenie Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL) przez Stowarzyszenie Manuo współfinansowane jest przez M.st. Warszawa w ramach realizacji zadania publicznego: „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych”.

Lokal 38B przy ul. Podchorążych 15/19 jest wykorzystywany na cele społeczno użyteczne/kulturalne przez Stowarzyszenie Manuo, dzięki pomocy m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów

KIEDY?: 17 sierpnia 2020, 18:00
(terminy kolejnych spotkań ustalane będą wspólnie z uczestnikami)

GDZIE?: Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej, ul. Podchorążych 15/19, lok 38b (wejście od podwórka, środkowa klatka, domofon 138)

Skip to content