Pod powierzchnią nieba – Jacek Sut – spotkanie z autorem

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z autorem książki “Pod powierzchnia nieba” Jackiem Sutem. 

“Każdego z nas czasem kusi by zajrzeć za kulisy, podejrzeć kuchnię, zdrapać lakier, zdjąć maskę, zobaczyć to czego nie widać na powierzchni.
Jacek Sut zabiera nas w najgłębsze zakamarki III RP. Stawia przed wyborem opowiedzenia się w CO I KOMU WIERZYĆ ?
Uczestniczymy w grze o życie. W walce służb byłych, bardzo już byłych i obecnych! Razem z bohaterami ocieramy się o obłęd, przeżywamy zdrady, tracimy orientacje kto wróg, a kto przyjaciel? Często jak mawia poeta „język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie”! Jednak doskonale dopasowujemy zdarzenia i ludzi, o których słyszeliśmy w mediach przez ostatnie 30 lat! – mimo że zbieżność nazwisk i sytuacji jest OCZYWIŚCIE przypadkowa! Szybkie zwroty akcji, nieustanna gonitwa myśli, fachowy język i doskonała znajomość realiów politycznych stawia tę książkę na półce z mistrzami gatunku political fiction! Tylko … jest tak realnie, że aż przerażająco i nie wiem, czy lepiej być nad czy pod powierzchnią nieba? Czasem nie mamy wyboru. I nie jestem pewien czy… powinniśmy martwić się o autora?
Ten kto przeczyta i pozna prawdę, a prawda czasem boli, musi wybrać: omerta albo…” – dr. Mirosław Oczkoś specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego.

Jacek Sut. Rocznik 1968.
W latach 1983 – 1987 aktywnie działał w teatralnym ruchu amatorskim oraz poetyckim i grał w zespole rockowym. W tym czasie zdobywał liczne wyróżnienia i nagrody w ramach Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich i poetyckich. Za swoje osiągnięcie został wyróżniony Srebrną Odznaką Recytatora. W tym czasie zrealizował na scenie swoje pierwsze teksty teatralne. Naturalną koleją rzeczy było przystąpienie do egzaminu na wydział Aktorski PWSFTviT. Po ukończonych studiach podjął pracę w Teatrze Ochoty. W roku 1996 ukończył drugi kierunek na warszawskiej Akademii Teatralnej i rozpoczął swoja przygodę z zawodowym teatrem jako reżyser. Najsilniej związany był z teatrem Powszechnym w Radomiu i Studyjnym w Łodzi (za dyrektury Zdzisława Jaskuły), ale pracował także w Kaliszu i w Warszawie.
W 2002 roku związał się z telewizją, gdzie pracuje do dziś jako producent, reżyser i scenarzysta. Sporadycznie para się montażem oraz składaniem tekstów do druku. Od 2016 roku zajmuje się także aktorską improwizacją. Od zawsze zainteresowany kilkoma rzeczami na raz, które – jak mówi – nie pozwalają czasowi upływać. Pisze od dziecka. Zaczynał od poezji i tekstów piosenek. Proza jest jego dojrzałym wyborem.

wstęp wolny

KIEDY?: 3 kwietnia 2020, 19:00 – 20:00

GDZIE?: Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Kajakowa 12b

Skip to content