Po sąsiedzku w czasach zarazy?
Czy można dalej działać po sąsiedzku w czasach pandemii? Czy warto realizować działania w tak niepewnej sytuacji? Można, warto, a nawet trzeba! Sąsiedzkie wsparcie, jak i utrzymanie lokalnych więzi, jest dziś niezwykle potrzebne nam wszystkim. Jak zatem działać? 
 
 
Jakiś czas temu powstał wspaniały poradnik, opisujący krok po kroku “Jak zorganizować wspólnotę na czas pandemii” – znajdziecie go pod tym linkiem: PRZECZYTAJ TUTAJ.
 
 
Na Facebooku, znajdziecie wiele grup wsparcia, m.in. PIES W KORONIE, w ramach której możecie znaleźć osobę potrzebującą pomocy w wyprowadzeniu psa, lub samemu zgłosić się tam o wsparcie. 
 
 
My proponujemy Wam wsparcie finansowe i merytoryczne w ramach trwającego nadal konkursu na działania lokalne PO SĄSIEDZKU. Myślicie, że nie da się teraz realizować działań sąsiedzkich? Nic bardziej mylnego! 
 
😷 W tym roku mieszkańcy dzięki naszemu wsparciu zrealizowali m.in. wspólne szycie maseczek, które rozdano potrzebującym.
 
💻 Niektóre warsztaty przeniosły się do internetu i mimo zamknięcia w domach, udało się zadziałać sąsiedzko choć zdalnie, to jednak wspólnie.
 
👫🧍🧍‍♀️Działania można też zrealizować w małych kameralnych grupach.
 
 
 
 
 
Zgłoszenia do konkursu można zgłaszać już tylko do 1 listopada, dlatego warto się pospieszyć! Zastanówcie się czego Wasza lokalna społeczność potrzebuje w tym trudnym czasie i jak możecie ją wesprzeć.
 
 
 
Projekt Towarzystwo Sąsiedzkie jest finansowane przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego “Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie”
 
_____________________________________________________
 
Towarzystwo Sąsiedzkie
Aleje Jerozolimskie 117
02-017 Warszawa
kontakt@towarzystwosasiedzkie.pl
tel. 698 638 086
www.towarzystwosasiedzkie.pl
Skip to content