Partnerstwo Siekierki reAktywacja

Z początkiem 2012 roku wystartował przygotowany przez lokalny PKS „FALCONIA” Projekt „SIEKIERKI reAKTYWACJA”. Projekt miał na celu przede wszystkim integrację mieszkańców Siekierek i wzbudzanie wśród lokalnej społeczności odpowiedzialności za swoje miejsce zamieszkania. W partnerski siekierkowski sukurs przyszła natychmiast Fundacja BO WARTO z programową odsłoną „AKTYWNYCH SIEKIEREK”. Fundacyjna propozycja zakończyła się miłym i cennym powodzeniem dając tym samym mocne podstawy do powstania (siekierkowskiego) PARTNERSTWA i rozwoju WSPÓLNYCH lokalnych działań. Zaczęły powstawać nowe Programy, nowe Akcje z myślą i dla siekierkowskiej społeczności, obejmujące szereg ogólnodostępnych wydarzeń – w tym różnego rodzaju Konkursy, Spotkania, Festyny i inne lokalne atrakcje dla dzieci, młodzieży i starszych.
We wrześniu 2015 roku powstała GAZETA SIEKIERKOWSKA, która konsolidując, informując i uaktywniając zarówno twórców, wydawców,odbiorców jak i czytelników zdaje się być cudownym lokalnym medium.
„Siekierki rosną, tego nie da się ukryć patrząc na ciągle powstające osiedla i domy. Przybywa mieszkańców i wzrasta siekierkowska aktywność i to jest prawdziwie wielka szansa i możliwość dla naszej LOKALNOŚCI, dla mocnego i szczególnego SIEKIERKOWSKIEGO PARTNERSTWA”.

Osoba do kontaktu :
Renata Wardecka
e-mail: renatawardecka@fundacjabowarto.pl
www.siekierki-reaktywacja.pl

Galeria

Spotkanie świąteczne 28.12.2016