One My Kobiety. Wystawa malarstwa Magdaleny Latosiewicz

Projekt “Warszawa jest kobietą” miał charakter po części osobisty, gdyż głównym, ulubionym motywem do którego zawsze wracam w mojej pracy artystycznej jest kobieta.

Z Warszawą związana jestem od urodzenia, to moje miasto, tu się wychowałam. Tu chodziłam do szkół dojrzewałam jako artystka. Warszawa – co słychać w nazwie – jest rodzaju żeńskiego. To współczesna kobieta. Ale czy tylko? Wszak Warszawa to miasto o długotrwałej historii. Jaką kobietą jest Warszawa? Kim jest, czy modną młodą i energiczną dziewczyną, czy może osobą będącą w kwiecie wieku, czy elegancką starszą panią? Jaki wyraz twarzy ma dzisiejsza Warszawa, jakie emocje widać w jej oczach? Czego pożąda, o czym marzy? A może zrezygnowała z marzeń i tylko trwa nieśmiertelnie wśród zgiełku? Moją Warszawę widzę różnie, widzę ją każdego dnia inną. Przywiązanie pozwala mi dostrzec różne oblicza mojego miasta. Bywa wesoła, ale i pogrążona w smutku. Czasem jest chaotyczna, czasem liryczna, zawsze piękna i czule bliska. Jest matką, sąsiadką, przyjaciółką, twórczynią, wyborczynią, kucharką i hodowcznią kotów. Każda jest ważna, każda ubogaca pozostałe. Wiele wycierpiała, wykazała też ogromną siłę, gdy zmartwychwstawała z ruin po wojnie. Wiecznie zabiegana, zapracowana, ale i rozpromieniona sylwestrowymi fajerwerkami, ozdobiona świątecznymi dekoracjami, piękna europejsko, moja nowoczesna Stolica.

Niniejszymi pracami zamierzam snuć opowieść o patriotyzmie lokalnym i wynieść go jako wartość bliską każdemu człowiekowi, to pokazanie indywidualnej wrażliwej wizji mojego miasta.
Nacisk w PROJEKCIE położyłam na spersonalizowany portret Warszawy uosabianej przez kobietę.

Wystawa którą Państwo oglądacie jest w sporej części finałem wspomnianego projektu stypendialnego. Poszerzyłam ją o zakres “One. My. Kobiety” – utożsamiając się z przedstawionymi wyobrażeniami, dodając dodatkowe obrazy.
Zapraszam do oglądania!
Magdalena Latosiewicz
Latosiewicz Magdalena Art – LMArt

Magdalena Latosiewicz – Absolwentka Wyższej Szkoły Artystycznej ( 2019 ) – ukończyła kierunek Malarstwo, specjalizacja: Obraz Multimedialny, dyplom obroniła u profesora Andrzeja Łubowskiego.
Stypendystka Rektora Uczelni za wysokie wyniki w nauce.
Laureatka stypendium wojewódzkiego dla studentów uczelni artystycznych w 2018 roku.
Dwukrotnie kwalifikowana do udziału artystycznego na ART FRESH FESTIVALU ( lata 2016 i 2017), z potwierdzoną obecnością w katalogach z wystawy.
Zrealizowała 8 wystaw indywidualnych od 2012 roku.
Od 8 lat z powodzeniem prowadzi swoje socjalmedia w tym fanpejdże na Instagramie i Facebooku prezentując na nich osiągnięcia artystyczne. Niedawno fp na Fb poszerzony został o działy: DIGITAL, POSTER, LOVE i ILUSTRACJA.

KIEDY?: 26 lutego 2020, 18:00 – 21:00

GDZIE?: Czytelnia Pod Sowami, ul. Gen. Zajączka 8

Skip to content