Okiem fotografa: Magda Sarat i Łukasz Łukasik
  • W MAL

Po 7 miesiącach przerwy i kilku spotkaniach przeprowadzonych online powracamy do Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe! I to z wyjątkową propozycją. Naszymi gośćmi będą: Magdalena Sarat i Łukasz Łukasik, których książka zatytułowana: „Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza?” ukazała się na przełomie września i października.

Magda i Łukasz zaprezentują serię profesjonalnych zdjęć przyrody, głównie ze zmieniających się Bagien Biebrzańskich. Poznamy ich pracę od kulis – długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie, które obejrzymy. Nie zabraknie też opowieści, ciekawostek i porad dotyczących natury, jej obserwowania i fotografowania.

Magdalena Sarat i Łukasz Łukasik
Oboje od najmłodszych lat zaszczepieni miłością do przyrody i pasją odkrywania tajemnic mieszkańców puszcz, bagien i łąk. Każde spotkanie ze skrzydlatymi i czworonożnymi mieszkańcami tych miejsc dostarczało im wielu emocji i na długo pozostawało w pamięci. Z czasem pojawiła się chęć rejestrowania tych spotkań na zdjęciach i dzielenia się tą radością z innymi.
Fotografia przyrodnicza, którą zaczęli się interesować hobbystycznie stała się ich wielką pasją i sposobem na życie. Zajęciem, któremu poświęcają każdą wolną chwilę. Ich zdjęcia można zobaczyć w czasopismach, albumach i książkach poświęconych tematyce przyrodniczej. Swoją pasją zarażają również innych, od wielu lat organizując warsztaty fotografii przyrodniczej.

Strony internetowe:

www.magdasarat.com
www.lukaszlukasik.com
www.fotoczaty.pl

Partnerzy:
Wydawnictwo Poznańskie
Związek Polskich Fotografów Przyrody
Fotokursownia

Patroni medialni:
Przyroda Polska, Birdwatching, Ptaki Polski, Lady Margot, Bardziej Lubię Książki i Mikrowyprawy

Prowadzenie:
Ireneusz Graff (Fotokursownia)
„Okiem fotografa” to cykl poświęcony współczesnej polskiej fotografii. Na comiesięcznych spotkaniach poznać można czołowych polskich fotografów, prezentujących i omawiających swe wybrane zdjęcia, a także różne dziedziny i tematy fotografii. Od czerwca 2020 roku także w wersji online w Internecie na profilu facebookowym i kanale YouTube.

Wstęp – bezpłatne wejściówki (liczba miejsc ograniczona). 

KIEDY?: 20 października 2020, o godzinie 18:30

GDZIE?: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2

Skip to content