Ogród otwarty

Spotkajmy się w ogrodzie społecznym i porozmawiajmy o jego przyszłym kształcie. W piątek, 3 lipca, o godzinie 19 zapraszamy na spotkanie, w trakcie którego porozmawiamy czym jest ogród społeczny. Chcielibyśmy, aby przy ogrodzie powstała zwarta grupa miejskich ogrodników – tych już doświadczonych i zupełnych nowicjuszy.

Nasz ogród powstał w 2019 roku. Dzięki głosom mieszkańców oddanym w ramach Budżetu Partycypacyjnego (dzisiaj Obywatelskiego) zregenerowano teren, powstała altana i kwietniki. Na jesieni odbyło się jego oficjalne otwarcie – obsadziliśmy wówczas kilka skrzyń m.in. wrzosami. W tym roku, zanim jeszcze rozpoczął się sezon na prace ogrodowe, Dom Kultury Świt zawiesił działalność. Możemy więc go oficjalnie otworzyć dopiero teraz. W międzyczasie jedna z mieszkanek Bródna – Aldona Brambor posadziła tuje, w skrzyniach zioła i pomidory, dwie grządki podwyższone obsadziła warzywami, które już pięknie wzeszły.

Dzisiaj kilka skrzyń pozostaje pustych, inne wymagają pilnego opielenia.
Na spotkaniu wspólnie będziemy uczyć się jak dbać o ogród, ustalimy kilka zasad jakie będą obowiązywały w ogrodzie, zastanowimy się w jakich warsztatach chcielibyśmy uczestniczyć, co możemy posadzić w pustych jeszcze skrzyniach.
Dowiecie się gdzie znajduje się szlauch i podłączenie do wody, jakie narzędzie ogrodnicze znajdują się w ogrodzie i gdzie ich szukać.

Jeżeli brakuje Wam kontaktu z przyrodą – zapraszamy na spotkanie przy naparze z ziół z naszego ogrodu.

Skrzynie otacza kilka kawałków trawnika. Przy okazji ostatniego koszenia trawy pamiętaliśmy, żeby jeden z jego kawałków pozostał nieskoszony – chcielibyśmy, aby powstała tam łąka kwietna. Na piątkowym spotkaniu weźmiemy nasiona w garście i rozsiejemy tam kwiaty.

Jak trafić do ogrodu? 
Ogród znajduje się na tyłach domu kultury. Jeżeli staniecie naprzeciwko głównego wejścia, powinniście okrążyć budynek z prawej strony.

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną prosimy o zabranie ze sobą maseczek i dezynfekcję rąk przy wejściu na teren ogrodu.

GDZIE?: Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11

Skip to content