Na Walentynki piosenki estradowe lat 20 XX wieku

Z okazji Walentynek zabierz swoją sympatię na koncert piosenek retro!
Ach, jak wtedy to ludzie się kochali… I jak potrafili śpiewać o/dla swojej miłości…

Usłyszą Państwo piosenki kabaretowe, filmowe, estradowe okresu dwudziestolecia międzywojennego i lat tuż powojennych. Nie zabraknie starych tang, walców, fox-trotów. Występ przeniesie was w czasy przedwojennych kabaretów literackich, do Qui-Pro-Quo, Momusa, na plan filmu “Piętro wyżej”, na dancing do Adrii. Czasem zda się, że znajdujecie się na warszawskim podwórku, na którym gra “Orkiestra z Chmielnej”. Wszystko w atmosferze wspomnień, opowieści, zabawy z publicznością, wspólnego śpiewania.

Maciej Klociński – Artysta estradowy, muzyk, wokalista, popularyzator i wykonawca piosenek retro i rosyjskich-cygańskich romansów. Doktorant na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW w Warszawie. Laureat Międzynarodowych Konkursów, i Państwowych Nagród, m.in.: Złotego Liścia Retro 2013’, Międzynarodowego Konkursu Młodych Wykonawców Rosyjskiego Romansu „Romansiada” w Moskwie, Nagrody Specjalnej Ministerstwa Kultury Rosyjskiej Federacji, Nagrody Specjalnej Małżonki Prezydenta RP. Ambasador Fundacji Kulturowego Dorobku im. Ałły Bajanowej w Polsce.

Dawid Ludkiewicz – pianista-akompaniator, kompozytor muzyki teatralnej, klawiszowiec “Trawnika”, teoretyk muzyki i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Złotego Liścia Retro 2012′ oraz zdobywca wyróżnień na konkursach kompozytorskich w Koninie 2013, 2014 i 2015 – w ramach Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. W ostatnim czasie współpracuje m.in. z Mamadou & Sama Yoon, Trawnikiem oraz Edytą Bartosiewicz.

wstęp wolny

KIEDY?: 14 lutego 2020, 18:00 – 19:00

GDZIE?: Dom Kultury “Włochy”, ul. Bolesława Chrobrego 27

Skip to content