Mikrokoncert: Gabriela Machowska i Anna Gut | fortepian i klarnet | live

Bemowskie Centrum Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu duetu: Gabriela Machowska – fortepian i Anna Gut – klarnet to pełna żartu podróż przez utwory XX-wiecznych kompozytorów.

Dobrze znane “Take five” czy “Sonatina na klarnet i fortepian” Horovitza, łączące światy jazzu i kameralistyki, potrafią zauroczyć każdego, bez względu na muzyczne preferencje.

Program koncertu:

Paul Desmond – „Take five”
Astor Piazzolla – „Cafe 1930” z cyklu „Historia tanga”
Malcolm Arnold – „Sonatina na klarnet i fortepian”
Joseph Horovitz – „Sonatina na klarnet i fortepian” cz. 2 i 3 5. George Gershwin – 3 Preludia

Gabriela Machowska – pianistka, muzykolożka, absolwentka klasy fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od kilku lat na stałe gra w zespole „Sentido del tango”, wykonując muzykę tangową, współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut oraz współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, wykonując cenny, polski repertuar pieśniowy.

Jeszcze w czasie studiów rozpoczęła pracę pedagogiczną, która trwa do dziś. Od 10 lat prowadzi klasę fortepianu w Bemowskim Centrum Kultury. Jej uczniami są zarówno dzieci dopiero rozpoczynające przygodę ze szkołą, młodzież, ale również dorośli chcący spełnić swoje dziecięce marzenia.

KIEDY?: 29 maja 2020, 18:00

GDZIE?: transmisja live na profilu Bemowskie Centrum Kultury na Facebooku oraz kanale Dwa Jelonki na Youtubie.

Skip to content