Międzynarodowy Dzień Pokoju

W tym dniu przed siedzibą ONZ w Nowym Jorku w Dzwon Pokoju uderzy Sekretarz Generalny ONZ. W kilkudziesięciu miejscach na świecie zabrzmią Dzwony Pokoju, w tym również w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Spotkanie to odbędzie się w poniedziałek 21 września o godzinie 12:00 w Służewskim Domu Kultury w Warszawie przy współpracy Urzędu Dzielnicy Warszawa Mokotów, Ambasady Japonii, Służewskiego Domu Kultury, Fundacji Heiwa, Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke, Fundacji Umemi, Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie.

Spotkanie poprowadzą Ula Mach Bryson ze Stowarzyszenia Drogi Herbaty Urasenke oraz Jacek M. Kozłowski z Fundacji Heiwa.

W programie uroczystości będą wystąpienia Burmistrza Dzielnicy Warszawa Mokotów, Ambasadora Japonii, Przewodniczącej Stowarzyszenia Dzwonów Pokoju z Berlina oraz Dyrektora Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie. W Dzwon Pokoju uderzą Ambasador Japonii i Burmistrz Mokotowa oraz wszyscy przybyli na spotkanie goście. Stowarzyszenie Drogi Herbaty poprowadzi Ceremonię Herbacianą w intencji pokoju, którą poprzedzi symboliczny strzał z łuku japońskiego w wykonaniu przedstawicieli Fundacji Umemi. Ponadto odbędą się warsztaty herbaciane i kyudo.

Imprezie będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna “Niezmiennie … Japonia” Agnieszki Gutral i Jacka M. Kozłowskiego w Galerii przy Kozach SDK.

Harmonogram:

I część – 12:00-13:30 / Oficjalne obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Plener przy Dzwonie Pokoju / wstęp wolny

II część –16:00-17:30 / Kultura dla Pokoju

Salon literacki i foyer SDK / wstęp wolny

Skip to content