Mapy i odkrywanie świata

Klub edukacyjny wraca na wakacje w formie zajęć online! Tym razem na zajęciach będziemy podróżować w wyobraźni i palcem po mapie.

Dowiemy się jak odkrywać nasz świat za pomocą atlasów, czy globusa. Odwiedzimy najbardziej niezwykłe zakątki naszego globu za pomocą powszechnych narzędzi w Internecie takich jak Google Earth czy Street View. Obejrzymy też transmisję z międzynarodowej stacji kosmicznej, aby dowiedzieć się jak naszą ziemię widzą kosmonauci. Motywem przewodnim zajęć będą dwie książki: „Mapy” (Aleksandra i Daniel Mizielińscy), „Dokąd iść? Mapy mówią do nas” (Kim Heekyoung)

Klub edukacyjny to aktywne warsztaty, podczas których poznajemy książki popularnonaukowe adresowane do dzieci. Każde spotkanie dotyczy innej dziedziny wiedzy. Podczas warsztatów wszystkie chwyty dozwolone: czytamy, bawimy się, eksplorujemy, eksperymentujemy, robimy burze mózgów, oglądamy filmy i wpadamy na szalone pomysły. Wiemy przecież, że nauka nie jest nudna, a najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy jest zabawa!

Zajęcia dla dzieci w wieku 6- 10 lat.

Warsztaty odbędą się na platformie internetowej, do której kontakt uczestnicy dostaną po uprzednim zarejestrowaniu się na zajęcia.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy online przez stronę www.mbddim.pl (kalendarz)
Rejestracja zostanie uruchomiona 20 lipca.

KIEDY?: 27 lipca 2020, 11:00

Skip to content