Listopad w Towarzystwie Sąsiedzkim

Szaro i smutno za oknem? 

Mimo coraz niższej temperatury na zewnątrz my w listopadzie stawiamy na RADOŚĆ! Działania sąsiedzkie wiążą się z ogromem poświęconego czasu, energii i sił. Spotykają nas kolejne problemy, musimy stawić czoła sytuacjom trudnym i konfliktowym, a przez to w efekcie naszych działań, zamiast radości czujemy zmęczenie, sfrustrowanie i niechęć do dalszej pracy. Stajemy więc naprzeciw wszelkim smutkom! 

W naszym listopadowym programie znajdziecie tematy, które pomogą Wam popracować nad ciałem, duszą, organizacją czasu i energii, rozwiązywaniem konfliktów i stawianiem granic. Wszystko po to, aby uśmiechy nie znikały z naszych twarzy! 



Najbliższe wydarzenia: 


5 listopada o 18:00 
Poznaj | Robimy sąsiedzkiego ZINa
Zapraszamy Was do współtworzenia z nami sąsiedzkiego ZINa, który ma opowiadać i prezentować dobre praktyki warszawskich inicjatyw sąsiedzkich. Jeśli chcesz wiedzieć jak stworzyć sąsiedzką publikację, co powinno się w niej znaleźć, co to w ogóle jest ZIN – zapraszamy serdecznie! Efektem warsztatu będzie papierowa publikacja! Macie więc szansę umieścić w niej kawałek swoich działań!

Zin, fanzin (skrót od ang. fan magazine) – to rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu (np. muzyki, informatyki, literatury, ekologii, sąsiedztwa ;)), skierowane do osób podzielających owe zainteresowania.



 

6 listopada o 18:00 
Działaj z Ethy | Zdrowie cz. 1
Roślinna apteczka domowa, czyli moc roślin z Polski i świata. Zaufaj swojemu węchowi! + WYMIANKA ROŚLIN

Rośliny od zawsze przychodzą nam na pomoc. Nie tylko ludziom – zwierzęta, wyczuwając nieprawidłowości w swoich organizmach, intuicyjnie sięgają po odpowiednie rośliny. Tak samo byłoby z nami, gdybyśmy potrafili słuchać… swojego węchu. Lecznicze esencje roślin, potocznie zwane olejkami eterycznymi (choć jedynie 2% olejków na rynku mają właściwości terapeutyczne), to skoncentrowane, płynne i ulatniające się cząsteczki pozyskiwane z roślin poprzez delikatną destylację – o ile nie są tworzone syntetycznie w laboratoriach – mają 25-krotnie silniejsze oddziaływanie molekuł, niż roślina, od której pochodzą. I właśnie to jest przyczyną, dla której ich działanie jest o wiele szybsze i skuteczniejsze niż działanie ziół. Ze względu na swoje bardzo wysokie wibracje molekularne olejki oddziałują na wszystkie organizmy żywe – nie tylko ludzi, lecz także rośliny i zwierzęta.


7 listopada o 18:00
Akademia Sąsiedzka | Radość i inni 
Czyli o emocjach – tych radosnych i tych mniej, które towarzyszą nam każdego dnia. Jak je rozpoznawać i jak na nie reagować – panować czy dać się ponieść?



Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy:
warsztaty@towarzystwosasiedzkie.pl

 

Cały program listopadowy

_____________________________________________________
Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego “Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie”
_____________________________________________________
Towarzystwo Sąsiedzkie
Aleje Jerozolimskie 117
02-017 Warszawa
wtorek – czwartek 
12:00 – 17:00 
kontakt@towarzystwosasiedzkie.pl
tel. 698 638 086
www.towarzystwosasiedzkie.pl

Skip to content