Kobiecość: kryzys i przywództwo

Wydaje mi się całkiem oczywiste, że jesteśmy świadkami łabędziego krzyku patriarchatu, który niestety jeszcze nie przebrzmiał. – Marion Woodman

Jakiego przywództwa potrzebujemy w kryzysie?

Światowe media donoszą, że kraje których liderkami są kobiety najsprawniej radzą sobie z epidemią koronawirusa. Przywódczynie opisywane są jako łączące w sobie otwartość, empatię, uważność na najsłabszych z decyzyjnością. Czy płeć w przywództwie ma znaczenie? Marion Woodman pisała o patriarchalnym społeczeństwie opartym na władzy i kontroli, w którym to również wiele kobiet uosabia patriarchalne wartości i sposoby działania. Jakie jakości przypisujemy kobiecości, a jakie męskości? Czym jest kobiecość w przywództwie, i czego najbardziej potrzebujemy w obecnych trudnych czasach pandemii i kryzysu klimatycznego?

Zapraszam na proces grupowy* podczas którego pracować będziemy z tematem kobiecości, kryzysu i przywództwa. Dokładny temat zostanie określony przez uczestniczki/uczestników.

Proces grupowy będzie nagrywany w celach superwizyjnych.

*Podczas spotkania pracować będziemy metodą procesu grupowego. Jest to narzędzie pozwalające wyrazić, poznać i zrozumieć przyczyny trudności, zaburzeń i konfliktów, oraz odnaleźć nowe kierunki rozwoju i rozwiązania problemów.

Prowadzenie:
Ewa K. Dziemidowicz
Jestem psychoterapeutką i trenerką. Prowadzę terapię indywidualną/par/rodzin oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe, współtworzę ośrodek terapeutyczny Poza Centrum DOM.

Spotkanie jest bezpłatne, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie: e.k.dziemidowicz@gmail.com
tel. 695995488

KIEDY?: 6 maja 2020, 19:00 – 20:30

GDZIE?: Zoom – link do spotkania zostanie wysłany mailem przed spotkaniem

Skip to content