Janusz Dziurawiec – spotkanie online z artystą

„Galeria przy Kozach” – przygotowuje nową wystawę, którą planujemy Państwu zaprezentować wczesną jesienią, mając nadzieję, że sytuacja na to pozwoli, w galeryjnej przestrzeni Służewskiego Domu Kultury. Zanim to nastąpi jednak, zapraszamy Państwa na spotkanie #online z artystą!

Nowa wystawa Janusza Dziurawca w „Galerii przy Kozach”, zatytułowana „Dopóki są”, to malarskie przedstawienia zwierząt, głównie dziko żyjących, choć znajdziemy tu także przykłady zwierząt od wieków żyjących z człowiekiem, oswojonych i przez niego hodowanych. Niestety, często są to przykłady zwierząt traktowanych przez Homo sapiens bez empatii i zrozumienia ich potrzeb.

Takie bezduszne zachowania zauważa również artysta. Na szczęście, wystawa nie jest tylko o tym. Malowane z miłością portrety zwierząt zwracają uwagę na ich piękno, a tytuł sugeruje, iż możemy cieszyć się ich obecnością i urodą… dopóki są. Jest to arcyważne przesłanie, gdyż masa zwierząt żyjących dziko, w ogólnej biomasie zwierząt, nie przekracza dziś 3 procent.

Transmisja zostanie przeprowadzona na naszej stronie na portalu Facebook.

KIEDY?: 27 maja 2020, 18:00

Skip to content