WARSZAWSKI ZLOT PARTNERSTW

Wzruszenia, podziękowania i żywa dyskusja. Takie było seminarium Warszawski Zlot Partnerstw 2016, które dobyło się w dniu 08 grudnia 2016, w siedzibie Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym – ECHO. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób z Sieci Warszawskich Partnerstw. Gospodarzem była Koalicja na rzecz Ochoty, która świętowała swoje 15-lecie.

Uczestników powitał Paweł Jordan Prezes BORIS, a następnie głos zabrała Burmistrz Ochoty Katarzyna Łęgiewicz, która pogratulowała zebranym wytrwałości i chwaliła dobrą markę Koalicji życząc następnych 100 lat wspólnych działań. Zaprezentowano projekt Warszawa Lokalnie oraz działania Centrum Komunikacji Społecznej. Następnie została przedstawiona droga, jaką Koalicja na rzecz Ochoty przeszła od roku 2001. Zrealizowano wiele działań rzecz osób niepełnosprawnych, wydane zostały informatory dla rodzin, dla seniorów, zrealizowano wiele społecznych projektów.

Członkowie Koalicji dzielili się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami, dlaczego jest ona dla nich ważna Grażyna Gnatowska, kierownik Klubu Surma podkreślała, że tworzy się od wielu lat na Ochocie prawdziwa kultura współpracy. Po części prezentacyjnej uczestnicy podzielili się na grupy i omawiali ważne zagadnienia dotyczące działania partnerstw. Zastanawiali się jak zaangażować partnerów biznesowych? Jaka jest rola Miejsc Aktywności Lokalnej w partnerstwie lokalnym? Jak dotrzeć z promocją działań partnerskich do mieszkańców i nowych partnerów? Uczestnicy podkreślili, że to było seminarium z dobrą, pozytywną energią.