Podwórkowe czwartki na Gibalaku

Podczas badań potrzeb i zaangażowania mieszkańców Młynowa wokół funkcjonowania miejsca społecznościowego na Gibalskiego 10 (zimą 2016/2017) okazało się, że najważniejsze jest SPOTKANIE. Temat, okoliczności, mają mniejsze znaczenie, ważna jest przestrzeń do rozmowy, bycia razem, robienia razem czegoś dla siebie i innych. Z doświadczeń Partnerstwa Młyn na Woli wynika, że podwórko, nawet ze słabą infrastrukturą, jest lepsze niż spotkania z lokalach, że trzeba na podwórkach budować więzi i wyrabiać nawyk spotykania się sąsiedzkiego i wspólnej pracy, edukacji, zabawy, żeby móc to kontynuować i rozwijać w miejscu społecznościowym. Ważna jest regularność, zaangażowanie, otwartość partnerów na mieszkańców.

W związku z tym partnerzy z Młyna, kontynuując doświadczenia i zwyczaje z poprzednich lat, przez całe lato prowadzą PODWÓRKOWE CZWARTKI na Gibalaku!

Przez całe wakacje (do końca września 2017), w każdy czwartek w g. 17-19, na podwórku między Gibalskiego i Okopową, coś się dzieje. Po stronie partnerów, żeby nie zabierać mieszkańcom inicjatywy, a wspierać zaangażowanie, zachęcać do niego, są gry planszowe, ping-pong, bule, rozmowy sąsiedzkie i świeżą lemoniadę. Mieszkańcy wypełniają „resztę” – do tej pory mieszkańcy zaproponowali i (zrealizowali z partnerami) sadzenie ziół, wspólne, podwórkowe robienie placków ziemniaczanych, sąsiedzka fotobudka (ręcznie robiona).

Każde spotkanie poprzedza „akcja ulotkowa” i nacisk na „pocztę pantoflową”. Ze spotkania na spotkanie jest więcej mieszkańców, „nowych”, takich którzy nie angażowali się do tej pory, proponujących swoje pomysły, z inicjatywą.

Więcej na Facebooku „Młyn na Woli”.