GWIAZDKA NA OSIEDLU JAZDÓW

To było ważne świąteczne spotkanie podsumowujące pracę Partnerstwa dla Osiedla Jazdów – Otwarty Jazdów, które odbyło się w dniu 19 grudnia w pozytywnej i sprzyjającej dyskusji atmosferze w domkach fińskich na Jazdowie.

Wydarzenie miało dwie części – w pierwszej społeczność  Jazdowa rozmawiała o tym, co się udało w 2016 r., dyskutowano o postępach prac nad wypracowaniem modelu społecznościowego zarządzania, prezentowano stronę internetową Otwartego Jazdowa oraz przedstawiono plany, projekty i działania na rok 2017.

Wielkie nadzieje członkowie grupy wiążą z osobą która będzie  koordynowała działania partnerstwa  od nowego roku.    Podkreślano, że ważnym wydarzeniem w październiku 2016 była międzynarodowa konferencja Energia społeczności dla wspólnej przestrzeni , która pokazywała różne rozwiązania dotyczące zagospodarowania przestrzeni publicznej w różnych miastach europejskich.

Druga część była integracyjno – świąteczna.  Żwawo zagrał zespół Koty z Towarzystwa Polska – Finlandia tworząc dobrą atmosferę do kuluarowych rozmów.