Dzień Sąsiada na Wierzbnie

W dniu 27 maja w godzinach 11.00 – 14.00 odbył się kolejny już Dzień Sąsiada na osiedlu Wierzbno.  W organizację sąsiedzkiego Święta zaangażowanych było kilka organizacji i instytucji od lat działających  w Partnerstwie Moje Wierzbno, były to m.in.: Stowarzyszenie W Stronę Marzeń, Stowarzyszenie Amfora, Stowarzyszenie KARAN, Szpital Św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, OPS Mokotów oraz  Gimnazjum nr 4 do organizatorów w tym roku dołączyli również Związek Harcerstwa Polskiego oraz Fundacja C.E.L  Podczas Dnia Sąsiada gościmy  również organizacje i instytucje współpracujące z Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców które zaprezentowały swoje rękodzieło zadbały o animację dla mieszkańców oraz oprawę artystyczną.  W organizacji naszego spotkania pomógł nam również Urząd Dzielnicy Mokotów, zapewniając nam wsparcie techniczne (scena, leżaki itd.) oraz finansowe (zakupując kiełbasę na wspólnego grilla) jak również Stowarzyszenie BORIS.

W trakcie Dnia Sąsiada na Wierzbnie odbyły się występy na scenie min: Chóru ze Szkoły Podstawowej
nr 119, Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Dziecięcy pokaz taneczny Zespołu Fasolinki, Występ solistów z Klubu Seniora Centrum Łowicka były też wspólne tańce
i gimnastyka. Organizatorzy zadbali również o moc atrakcji i animacji dla dzieci i dorosłych: były zabawy plastyczne, przechodzenie po linie, balonowe szaleństwa, zabawy w glinie, wspinanie się na skrzynie i wiele innych.  Dorośli mogli uzyskać poradę dietetyka. Była też loteria fantowa z nagrodami oraz konkurs na najlepsze sąsiedzkie ciasto.