Dzień Sąsiada na Wierzbnie

W dniu 26 maja 2018 r. w godzinach 11.00 – 14.00 odbył się kolejny już Dzień Sąsiada na osiedlu Wierzbno.  W organizację sąsiedzkiego Święta zaangażowanych było kilka organizacji i instytucji od lat działających w Partnerstwie Moje Wierzbno były to m.in.: Stowarzyszenie W Stronę Marzeń, Stowarzyszenie Amfora, Stowarzyszenie KARAN, Szpital Św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, OPS Mokotów, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Mokotów, Związek Harcerstwa Polskiego do organizatorów w tym roku dołączył również kolejny medyczny partner a mianowicie przychodnia Scanmed..  W organizacji naszego spotkania pomógł nam również Urząd Dzielnicy Mokotów, zapewniając nam wsparcie techniczne (scena, namioty, leżaki itd.) jak również Stowarzyszenie BORIS.

W trakcie Dnia Sąsiada na Wierzbnie nie zabrakło licznych pokazów i występów na scenie  m.in: Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Dziecięcego zespołu wokalno- tanecznego Fasolinki, Występu solistów z Klubu Seniora Centrum Łowicka były też wspólna gimnastyka oraz pokaz sztuk walki KARATE w wykonaniu DOJO Mokotów oraz podopiecznych Stowarzyszenia W Stronę Marzeń trenujących w ramach projektu „LSW Wierzbno”.

Odbył się również finał warsztatów kulinarnych realizowanych w ramach projektu LSW Wierzbno przez Stowarzyszenia W Stronę Marzeń oraz KARAN. Dzieci uczestniczące w warsztatach przygotowały w plenerze swoje dania popisowe: risotto oraz quesadillas z kurczakiem i serem.

Organizatorzy zadbali również o moc atrakcji i animacji dla dzieci i dorosłych : były zabawy plastyczne, warsztaty ceramiczne oraz eksperymenty. Dorośli mogli uzyskać poradę dietetyka oraz zbadać sobie poziom cukru i ciśnienia a także nauczyć się badania piersi na fantomach. Ze względu na rocznice 100 – lecia Niepodległości odbył się quiz z nagrodami, nie zabrakło również konkursu na sąsiedzkie ciacho… Jednym słowem było pysznie, kolorowo i nawet deszcz nie przeszkodził mieszkańcom Wierzbna we wspólnym świętowaniu.