Grenada – “Czerwona cegła” i rajskie ogrody

Zapraszamy do Służewskiego Domu Kultury na wykład z cyklu “Kultury świata”. Grenada to jedno z najpiękniejszych miast Andaluzji i świadek burzliwych dziejów południowej Hiszpanii.

Podczas wykładu poznamy najważniejsze budowle, ale także najbardziej urokliwe zakątki tego fascynującego miasta, z którego rozpościerają się malownicze widoki na góry Sierra Nevada. Nad miastem góruje Alhambra czyli “Czerwona Twierdza”, zespół pałacowy, powstały w XIII wieku, za czasów dynastii Nasrydów. Alhambra należy do arcydzieł architektury islamskiej, na co składa się niezwykłe bogactwo zdobień wnętrz pałacowych, dekorowanych m.in. stiukami i panelami z płytek ceramicznych. Dopełnieniem zapierających dech wnętrz pałacowych pochodzących z czasów ostatnich władców muzułmańskich w Hiszpanii, jest niemal rajski ogród – Generalife. Całe założenie było i nadal jest inspiracją dla wielu artystów, pisarzy i poetów.

Wykład poprowadzi Karolina Krzywicka – historyk sztuki, kustosz w Muzeum Azji i Pacyfiku i kuratorka wystaw poświęconych sztuce Azji Centralnej.

wstęp wolny

KIEDY?: 18 grudnia 2019, 18:00 – 20:00

GDZIE?: sala widowiskowa Służewskiego Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15 

Skip to content