Granice Młocin – o zmianach terytorium na przestrzeni lat
  • W MAL

Młociny to jedna z najstarszych części naszej dzielnicy. Kiedyś zajmowały zdecydowanie większy obszar niż obecnie, a sama miejscowość Młociny była siedzibą urzędu rozległej gminy o tej samej nazwie.

Na spotkaniu dowiemy się, w jaki sposób – począwszy od czasów średniowiecza – kształtowały się młocińskie granice, skąd właściwie wzięły się „Młociny B” w pobliżu Parku Olszyna oraz dlaczego osiedle Wrzeciono dawniej nazywano również Młocinami. Rozstrzygniemy, czy końcowa stacja metra i galeria handlowa faktycznie znajdują się na „historycznych” Młocinach.

Wyprawę poprowadzi Mateusz Napieralski – archeolog z wykształcenia, z pasji badacz dziejów Młocin, z pochodzenia młociniak „po kądzieli”, autor projektu i książki „Dawna Wólka Węglowa: wspomnienia mieszkańców”, laureat nagrody Wulkan Kultury za działania animacyjne i historyczne na rzecz Wólki Węglowej. Pracownik Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy mailowe: samogloska.bok@gmail.com

WAŻNE INFORMACJE

W związku ze stanem epidemii COVID-19 działalność MAL Samogłoska odbywa się w nowych rygorach sanitarnych oraz w ograniczonym zakresie. Obowiązek noszenia maseczek dla uczestników spotkania.

KIEDY?: 23 października 2020, 18:30

GDZIE?: MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9a

Skip to content