Geo Zacisze: Odkrywamy historię Zacisza

Zacisze skrywa niejedną barwną historię. Czy to prawda, że Folwark Zacisze był jednym z najnowocześniejszych gospodarstw warzywnych w Polsce, a Ciuchcia Marecka zatrzymywała się przy Domu Kultury Zacisze? Jaką rolę w życiu Obywatela G.C. pełniło to osiedle? Znasz ciekawe historie o Zaciszu? Masz w swoim albumie zdjęcia z sąsiedztwa? Chciałbyś współtworzyć geocachingową ścieżkę spacerową?

Jeśli znasz więcej ciekawych faktów, a w swoim albumie posiadasz unikatowe zdjęcia okolicy to koniecznie włącz się w projekt „Geo-Zacisze”.

W niedzielę , 26 lipca, o godzinie 18 przyjdź na sąsiedzkie spotkanie do Domu Kultury Zacisze. Mile widziani są również nowi mieszkańcy Zacisza, którzy chcą poznać swoich sąsiadów i historie związane z tą okolicą.

Nie możesz być z nami, a chcesz podzielić się fotografiami/ciekawostkami z Zacisza?

Skontaktuj się z nami w dogodnym dla Ciebie momencie:
napisz na adres wspolpraca@zacisze.waw.pl
odwiedź nas w DK Zacisze, poniedziałek-piątek, godz. 9.00-17.00
5, 12, 19, 26 lipca i 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia od godz. 20 przed seansami Letniego Kina Plenerowego.

Celem projektu „Geo-Zacisze” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na Zaciszu, a także integracja mieszkańców poprzez wspólne odkrywanie najbliższej okolicy. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje.

Geocachingową ścieżkę spacerową będącą subiektywną drogą po miejscach ważnych i ciekawych przygotują mieszkańcy Zacisza. Wskażą oni ok. 15 lokalizacji do okeszowania. Część keszy może zawierać niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie będą opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Otwarcie ścieżki i wspólny spacer z przewodnikami Stowarzyszenia planowany jest na drugą połowę października 2020 roku. Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szklak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych akcji.

Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury.

Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targowek

Skip to content