GDYBY KOTY MOGŁY MÓWIĆ
  • W MAL
Grupa Filmownia wraz z Wolskim Centrum Kultury i Fundacją JOKOT serdecznie zapraszają na pokaz dokumentu – Gdyby koty mogły mówić, po którym odbędzie się dyskusja z ekspertami.

Spotkanie odbędzie się w Otwartej Kolonii, przy ul. Górczewskiej 15, a towarzyszyć mu będzie zbiórka charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji JOKOT, trwająca pod tym adresem cały dzień.

Dla darczyńców Fundacji JOKOT mamy niespodzianki.

TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=Goio1BMWmvA

Film opowiada o bezdomnych i wolno żyjących kotach z Warszawy i okolic. Kolejne epizody odsłaniają również historie, pozostających do tej pory w cieniu, kocich opiekunek, które na co dzień spędzają czas na udzielaniu pomocy potrzebującym czworonogom.
Losy zwierząt przedstawione są przez pracownicę schroniska, lekarkę weterynarii, osoby prowadzące dom tymczasowy, społeczne opiekunki miejskich kotów oraz prezeskę Fundacji JOKOT. Wszystkie kobiety opowiadają o losie niechcianych miejskich kotów, ale z ich historii wyłania się uniwersalny obraz nieudolnego systemu, w którym zwierzęta traktowane są jak rzeczy, niemające żadnych praw. Ci nieliczni, którzy widzą w nich żywe istoty, muszą zmagać się ze znieczulicą, obojętnością, a nawet stygmatyzacją.


Scenariusz i reżyseria: Lucyna Dąbrowska
Zdjęcia: Dawid Sadowski, Lucyna Dąbrowska, Agata Maksimowska
Montaż: Dawid Sadowski
Dźwięk: Marcin Małecki, Joanna Holowenko

Muzyka: Piotr Komorowski, eurozonemusic.com

Projekt okładki: Marta Maszkiewicz
www.facebook.com/guardianlionillustrators

Wystąpiły: Agata Maksimowska, Patrycja Jarosz – Schronisko Na Paluchu, Dorota Będkowska – Schronisko Na Paluchu, Renata Majek – społeczna opiekunka kotów, Marianna Stanowska – społeczna opiekunka kotów, Joanna Popko – Fundacja JOKOT Agnieszka Siwczyk – dom tymczasowy, Hanna Żyłkowska – Azyl u Hani

Patronat medialny: Magazyn KOCIE SPRAWY

Partnerzy wydarzenia:

Unipride
CatExperts – profesjonaliści dla kotów
Magazyn Kocie Sprawy
Sklep Ananas
zycie-na-kreske
Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna
Kocie Porady Mieszko Eichelberger
Schronisko Na Paluchu
wytwórnia wypraw
Felines E-Magazyn
Skip to content