Galicja oczami Makłowicza – spotkanie online

Lato, lato, lato wszędzie… NZS UW zaprasza na ostatnie w tym roku akademickim wydarzenie. Będzie ono absolutnie nadzwyczajne, a gość wyjątkowy. 

Robert Makłowicz to doskonale wszystkim znany podróżnik, kucharz, youtuber, jedna z najbardziej pozytywnych postaci polskich mediów i… największy fan Galicji, która w sercu naszego gościa wciąż pozostaje żywa, pełna barw i nadzwyczajnego uroku.

Dlaczego tak jest?

Galicja to część dawnej I Rzeczypospolitej, która znalazła się pod zaborem austriackim. Początkowo, panował tam surowy reżim, z czasem jednak taki stan rzeczy uległ zmianie, a liczne reformy doprowadziły do poluzowania wcześniej obowiązujących obostrzeń. Dzięki temu mieszkańcy Galicji mogli czuć się tam zdecydowanie swobodniej, dlatego też mogli w spokoju tworzyć i nie obawiać się cenzury. Stała się ona niemalże namiastką niepodległej Polski, dlatego do tej pory wielu Polaków z rozrzewnieniem ją wspomina. Do dziś w niektórych domach na terenie dawnej Galicji honorowe miejsce zajmuje portret darzonego sentymentem cesarza Franciszka Józefa I.

PYTANIA OD WAS: Jeśli chcecie zadać pytanie Panu Makłowiczowi, piszcie je w komentarzach pod postami, które pojawią się na wydarzeniu. Najciekawsze z nich zostaną zadane podczas wywiadu.

DO ZOBACZENIA!
_______________
Wydarzenie organizowane przez projekt Spotkania z Historią Niezależnego Zrzeszenia Studentów Uniwersytetu Warszawskiego

KIEDY?: 29 czerwca 2020, 19:00

Skip to content