Forum półcienia. Seminarium filozoficzne

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza do udziału w seminarium filozoficznym, które będzie formą namysłu nad problematyką wystawy „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany”.

Zapisy na stronie internetowej Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Prowadzenie: Adrian Krupa i Bernard Wnuk

Obecna sytuacja powoduje, że Muzeum nie może jeszcze ugościć publiczności na wystawie, chętnie jednak przyjmiemy zaproszenie do Waszych domów. Zachęcamy do udziału w seminarium filozoficznym online. Celem każdego spotkania będzie omówienie problemu filozoficznego związanego z najbliższą wystawą oraz prezentacja koncepcji wystawy na podstawie wybranych prac.

Seminarium będzie okazją do wspólnego pogłębienia refleksji nad sztuką z perspektywy filozoficznej. Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjny oraz otwarty na Wasze pytania czy przemyślenia. Zastanowimy się nad tym, jak możliwe jest dostrzeżenie czegoś tak abstrakcyjnego jak globalne zmiany klimatu. Podstawą do naszej rozmowy będzie fragment książki Nicholasa Mirzoeffa „Jak zobaczyć świat”. W pierwszej części spotkania prowadzący streszczą problematykę zawartą w tekście, a następnie przystąpimy do dyskusji.

Seminarium odbędzie się w kameralnej grupie za pośrednictwem platformy Zoom (link do spotkania zostanie udostępniony po zapisaniu się na wydarzenie).

KIEDY?: 24 maja 2020, 16:00 – 18:00

Skip to content