Erik Satie. 100-lecie nokturnów – ostatni spektakl
  • W MAL

Wraz z Teatr Naprzeciwko przeniesiemy się sto lat wstecz, poczujemy wibracje jesieni 1919, które Erik Satie przeniósł do swojego ostatniego, wielkiego, fortepianowego dzieła – pięciu nokturnów. Spróbujmy poznać bliżej dziwacznego kompozytora i człowieka za pośrednictwem listów wysłanych do bliskich mu osób. Pobudźmy wyobraźnię, by odnaleźć bogactwo treści znanej i mniej znanej twórczości Erika Satiego. 

„Erik Satie. 100-lecie nokturnów” to widowisko muzyczno-literacko-taneczne. Wykonywane na żywo kompozycje Erika Satiego ilustrowane tańcem, przeplatane listami kompozytora do przyjaciół, tworzą koncert, którego osnową jest pięć nokturnów. Zapomniane dzieło Mistrza zabrzmi po stu latach w towarzystwie dobrze znanych utworów, jak Gymnopédies, czy Gnossiennes.
Wykonawcami są artyści Teatru Naprzeciwko, studenckiego koła naukowego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

Przybliżony czas trwania: 75 minut

WSTĘP WOLNY

Wykonawcy:
⚬ Sebastian Baranowski (fortepian, reżyseria)
⚬ Urszula Kretkowska (taniec)
⚬ Sylwia Cąkała, Anna Majewska, Tomasz Murawski, Julia Pałczyńska (czytanie listów)
⚬ Marek Kawka, Ewa Narbutt (produkcja)

Listy Erika Satiego przetłumaczone zostały na język polski przez Agatę Krzewicką, Malwinę Skurę i Sebastiana Baranowskiego, członków Teatru Naprzeciwko. 

KIEDY?: 4 grudnia 2019, 18:00

GDZIE?: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, ul. Podskarbińska 2

Skip to content