Eko-mobilizacja ze Spółdzielnią Kultury: Bemowo!

Spółdzielnia Kultury, Światozmieniacze z SP 357 i Fundacja Splot Społeczny zapraszają osiedla na terenie Warszawy do sąsiedzkiej EKO-MOBILIZACJI!

Kiedy: niedziela, 24 listopada między 11:00 a 15:00
Gdzie: Rada Rodziców SP 357 w Warszawie, ul. Zachodzącego Słońca 25, 01-495 Warszawa

Na każdym osiedlu, na każdym podwórku, jak uważnie się rozejrzymy, okaże się, że można zadbać o lepsze wykorzystanie zasobów. Odpowiednia segregacja śmieci, częstsze pożyczanie sprzętu do domowych prac naprawczych, rzadsze zakupy w sieciówkach i regularne organizowanie sąsiedzkich garażówek? Jest wiele sposobów na sąsiedzkie “bycie eko”, a wymiana i dzielenie się to tylko kilka z nich.

Podczas wydarzenia zainicjujemy wspólne działania podpowiadające, jak z KONSUMENTA stać się PROSUMENTEM, i jednocześnie produkować to, co się konsumuje, w trosce o równowagę zasobów.

Eko-mobilizację rozpoczynamy od akcji rozbudzających świadomość ekologiczną, które każdy może zorganizować na swoim osiedlu i które staną się inspiracją do dalszych działań w innych warszawskich sąsiedztwach.

W czasie osiedlowej eko-mobilizacji będzie można:
✅ uszyć woreczki na warzywa i owoce
✅ zrobić woskowijki
✅ przygotować naturalne środki czystości
✅ oraz samodzielnie zrobić inne ciekawe gadżety z materiałów z odzysku, w sam raz na świąteczne eko-prezenty – ozdoby świąteczne, pojemniki na sypkie produkty
✅ a także rozpocząć dyskusję o segregacji odpadów – jak przekonać do tego sąsiadów i jak to robić, by miało to sens.

Fundacja Splot Społeczny mobilizuje swoje siły od kilku miesięcy zbierając opakowania po zużytej “chemii domowej”, tkaniny, wstążki, słoiczki i inne cenne odzyskane materiały, które bez naszego zaangażowania wylądowałyby na śmietniku.

Zachęcamy mieszkańców do przynoszenia własnych, zdatnych do ponownego użycia:
♻️ pojemników, pudełeczek
♻️ szyszek, orzechów, żołędzi
♻️ słoiczków i słoików, opakowań po mleku i puszkach
♻️ starych rajstop dziecięcych
♻️ butelek
♻️ tkanin i innych materiałów wedle własnej inwencji.

“Osiedlowe eko-mobilizacje” są częścią kampanii #PuśćToWObieg promującej Spółdzielnię Kultury.

Spółdzielnia to strona internetowa, za pośrednictwem której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie użyczają swoich zasobów: przestrzeni, sprzętu, różnego typu materiałów i wiedzy. Głównym celem Spółdzielni jest ułatwienie mieszkańcom Warszawy organizacji własnych działań (sąsiedzkich, kulturalnych, społecznych itp.) o charakterze niekomercyjnym
👉 spoldzielniakultury.waw.pl

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

Skip to content