Dziewczyńska grupa śpiewacza – cykl warsztatów

Dziewczyny odczuwają często ogromną potrzebę ekspresji i wypowiedzi, a jednocześnie mają opory przed wydobywaniem głośniejszych dźwięków solo, a jeśli już je wydobywają, nie są one z wystarczającą uwagą wysłuchiwane.

Zajęcia mają na celu oddanie głosu dziewczynom w wieku wczesnoszkolnym (6-10 lat), stworzenie im bezpiecznej przestrzeni dla usłyszenia własnego głosu i poczucia wspólnoty przez śpiew.

Doceniamy śpiew w grupie, nie oceniamy się wzajemnie. Wsłuchujemy się w siebie, odczuwamy przyjemność z bycia razem i z wydobywania dźwięków. Nie ma przesłuchań ani selekcji do grupy – kluczowa jest chęć uczestnictwa oraz kolejność zapisów.

Grupa liczy maksymalnie 12 osób, na zajęciach dziewczyny są bez rodziców. Repertuar grupy będzie tworzony na bieżąco, zgodnie z potrzebami grupy, ale głównym zasobem są melodie tradycyjne i piosenki dla dzieci.

Obowiązuje obecność podczas wszystkich 5 dni zajęć 
Link do zapisów (decyduje kolejność zgłoszeń): https://bit.ly/3ddxjJB

Prowadzące:
dr Joanna Zamorska-Pucko – etnolożka, polonistka i śpiewaczka-amatorka oraz aktywistka lokalna z Osiedla Przyjaźń. Specjalizuje się w muzyce etnicznej, ale zna też tajniki emisji piosenkarskiej, chóralnej oraz emisji głosu do publicznych wypowiedzi.

Ola Gruda – studentka muzykologii (studia II stopnia, Uniwersytet Warszawski), logopedii ogólnej (studia I stopnia: kierunek, Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny). Pasją oraz wiedzą dzieli się z młodszymi i starszymi m. in. poprzez zajęcia umuzykalniające metodą E. Gordona lub logarytmiczne dla dzieci czy zajęcia z emisji głosu dla dorosłych.

Zajęcia prowadzone są dzięki dofinansowaniu w ramach Budżet obywatelski w Warszawie

KIEDY?: 6 – 10 lipca 2020, 16:30

GDZIE?: Dwa Jelonki, ul. Powstańców Śląskich 44

Skip to content