Działaj lokalnie z Towarzystwem Sąsiedzkim
Towarzystwo Sąsiedzkie to jeden z projektów Fundacji Kulturotwórczej Grupa w Działaniu, której zadaniem jest wspieranie i realizowanie twórczych inicjatyw kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych i społecznych. Projekt ten ma na celu wspomaganie rozwoju społeczności lokalnych w Warszawie. 
 
Jedną z propozycji Towarzystwa jest konkurs “Po Sąsiedzku”, w ramach którego możesz otrzymać do 2000 PLN na działania sąsiedzkie. Jeśli chcesz aktywnie wpływać na swoje najbliższe otoczenie, pobudzić innych do tego samego, zintegrować sąsiedzką społeczność lub po prostu podzielić się talentami, które posiadasz – to zdecydowanie propozycja dla Ciebie. Potrzebujesz jednak stworzyć zespół, czyli w konkursie muszą wziąć udział minimum 2 osoby, ponieważ naszym celem jest integracja, wymiana doświadczeń oraz budowanie więzi.
 
Wszelkie dokumenty (w tym regulamin konkursu) potrzebne do zgłoszenia swojego pomysłu możesz pobrać w siedzibie Towarzystwa Sąsiedzkiego (ul. Al. Jerozolimskie 117) lub na naszej stronie: www.towarzystwosasiedzkie.pl/konkurs
 
Jak wziąć udział w konkursie? Podpowie Ci poniższa infografika: 
 
 
 
 
 
 
Nie musisz jednak mieć gotowego planu działania – konkurs będzie organizowany również w przyszłym roku. Weź udział w naszych wydarzeniach, które podpowiedzą Ci, jak być aktywnym lokalnie. W programie znajdziesz m.in. warsztaty, szkolenia oraz spotkania (w planach m.in. porady ogrodnicze, pisanie wniosków konkursowych czy temat wsparcia osób starszych w funkcjonowaniu w mieście). Możesz także wykorzystać naszą przestrzeń, by zorganizować w niej spotkanie, warsztat czy wystawę. Skontaktuj się z nami i opowiedz, co chciałbyś zrobić w naszym lokalu, a my – po ustaleniu szczegółów – z chęcią go udostępnimy!
 
Zapraszamy również do wpadania do nas na kawę, herbatę, szklankę wody i dzielenia się swoimi doświadczeniami, a przede wszystkim potrzebami dotyczącymi funkcjonowania w lokalnym środowisku.
 
Do zobaczenia przy Alejach Jerozolimskich 117! 
_____________________________________________
Projekt TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE jest finansowany przez Miasto stołeczne Warszawę w ramach realizacji zadania publicznego “Towarzystwo Sąsiedzkie – cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie”
_____________________________________________
Towarzystwo Sąsiedzkie
Aleje Jerozolimskie 117
02-017 Warszawa
konktakt@towarzystwosasiedzkie.pl
tel. 698 638 086
www.towarzystwosasiedzkie.pl

 

Skip to content