Body percussion w Centrum Wielokulturowym

Ciało to pierwszy instrument znany ludzkości. Nasi przodkowie/nie, jeszcze przed wynalezieniem mowy, komunikowali się i wyrażali się poprzez dźwięki wytwarzane przez ich ciało. Robili to poprzez uderzanie rękami klatki piersiowej, klaskanie czy tupanie.
Obecnie używamy technologii do wytworzenia muzyki, ale nigdy nie przestaliśmy używać naszych ciał. Klaskanie na przykład wciąż jest bardzo znaną formą komunikacji. Klaszczemy by wyrazić radość, uznanie, dumę lub by kogoś pospieszyć. Gra na własnym ciele jest tak samo prosta. Gdy klaszczemy wg jakiegoś określonego wzory, tworzymy rytm a to właśnie rytm jest podstawą muzyki.

Dlatego zapraszamy Cię byś doświadczył/a pierwotne poczucie rytmu poprzez wspaniały świat gry na własnym ciele. Postaw sobie to wyzwanie by „zagrać” z nami, odkryć ponownie poczucie rytmu, które wszyscy mamy, i by podnieść swoją świadomość ciała.
Nie potrzebujesz żadnych przyrządów poza własnym ciałem by być częścią tego odnawiającego i refleksyjnego doświadczenia. Klaskanie, pstrykanie i tupanie; stworzymy sekwencje, zsynchronizujemy się, udoskonalimy i doświadczymy tego co profesjonalni muzycy/czki podczas występów w grupie, jednocześnie tworząc muzykę, tańcząc i przede wszystkim komunikują się. Będziemy się śmiać i dobrze bawić, wyrywając się z naszej rutyny dnia powszedniego.
W tej sztuce nie ma błędów, jest tylko ekspresja i zabawa.

W celu zapisu prosimy o wypełnienie formularza:
http://bit.ly/2Z2sjle

Prowadzący: Murcatan Akçay

Data: sobota, 27 kwietnia 2019 o 12:00 – 13:00
Miejsce: Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54

Źródło: Centrum Wielokulturowe w Warszawie

Skip to content