Blok urbanistyczny | Artur Jerzy Filip | spotkanie online

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu “Blok urbanistyczny”.
Tym razem inspiracją dla spotkania będzie książka “Wielkie plany w rękach obywateli” Artura Jerzego Filipa. Rozmowę z autorem poprowadzi Xawery Stańczyk.

„Blok urbanistyczny” to cykl spotkań z autorami i autorkami książek, w którym poprzez dyskusję wokół podejmowanych w ich publikacjach tematów związanych z szeroko pojętym miastem z uwagą przyglądamy się sposobom użytkowania, planowania i myślenia o przestrzeni miejskiej.

dr Artur Jerzy Filip – Specjalista w dziedzinie projektowania urbanistycznego i planowania miast. Badacz i praktyk innowacyjnych struktur międzysektorowego współzarządzania realizacją projektów urbanistycznych. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz w Pratt Institute w Nowym Jorku. Swoją rozprawę doktorską poświęcił amerykańskim oddolnym grupom partnerskim działającym na rzecz realizacji wielkoprzestrzennych projektów urbanistycznych. Stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

dr Xawery Stańczyk – publicysta, poeta, działacz społeczny, socjolog i antropolog kultury.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana

Wydarzenie będzie transmitowane z Domu Społecznego Obozowa 85.
Link do streamingu spotkania pojawi się w wydarzeniu na Facebooku.

KIEDY?: 15 grudnia 2020, 19:00

Skip to content