Biały śpiew – tradycyjne śpiewanie pieśni Marii Bienias

Ponownie w Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej pośpiewamy jak umiemy najpiękniej pieśni pani Marii Bienias – mistrzyni ludowej, mieszkającej na terenie Mazowsza Leśnego we wsi Wola Korycka Górna.

Pieśni pani Marii opowiadają o wszystkim co przynosiło życie na wsi. Są radosne i smutne, do pracy i do tańca, do modlitwy i do zabawy. Każda z nich jest osobną historią, ubraną w piękną archaiczną nutę. Magda, która zaprasza Was na to spotkanie, zbiera je i śpiewa od niemal 5 lat.

Śpiewać będziemy tak jak każdy potrafi, starając się pieczołowicie oddać naturalność i charakter pieśni. Pomagać nam w tym będą nagrania z oryginalnym śpiewem pani Marii Bienias 🙂

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
e-mail: stowarzyszenie@manuo.pl
(w treści maila prosimy podać nr tel do szybkiego kontaktu)

dodatkowy kontakt tel.: 22 273 08 88

SDPT to inicjatywa oddolna mieszkańców Sielc, realizowana dzięki pracy i wymianie społecznej, która może istnieć tylko, jeśli tworzymy go razem! Możesz wesprzeć nas wpłatą na konto:
53 1600 1462 1820 9799 7000 0001
(z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe”)

Każda, nawet najmniejsza kwota pomaga nam realizować kolejne działania z i dla ludzi!

Lokal 38B przy ul. Podchorążych 15/19 jest wykorzystywany na cele społeczno użyteczne/kulturalne przez Stowarzyszenie Manuo, dzięki pomocy m.st. Warszawy – Dzielnicy Mokotów.

WSTĘP BEZPŁATNY

KIEDY?: 21 stycznia 2020, 18:00

GDZIE?: Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej, ul. Podchorążych 15/19 lokal nr 38B
(wejście od podwórka, środkowa klatka, domofon 138)

Skip to content