Biały śpiew – tradycyjne śpiewanie pieśni Marii Bienias
  • W MAL

Ponownie w Sąsiedzkim Domu Pracy Twórczej pośpiewamy jak umiemy najpiękniej pieśni pani Marii Bienias – mistrzyni ludowej, mieszkającej na terenie Mazowsza Leśnego we wsi Wola Korycka Górna.

Pieśni pani Marii opowiadają o wszystkim co przynosiło życie na wsi. Są radosne i smutne, do pracy i do tańca, do modlitwy i do zabawy. Każda z nich jest osobną historią, ubraną w piękną archaiczną nutę. Magda, która zaprasza Was na to spotkanie, zbiera je i śpiewa od niemal 5 lat.

Śpiewać będziemy tak jak każdy potrafi, starając się pieczołowicie oddać naturalność i charakter pieśni. Pomagać nam w tym będą nagrania z oryginalnym śpiewem pani Marii Bienias.

WSTĘP BEZPŁATNY

Ze względu na panujący stan epidemii, ilość osób na warsztacie jest ograniczona. Preferowany udział w maseczce/przyłbicy. Zapewniamy środki do dezynfekcji rąk. Wszystkie części wspólne przestrzeni dezynfekowane są przed warsztatami. Uczestnicy będą siedzieć od siebie w bezpiecznej odległości.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!
e-mail: stowarzyszenie@manuo.pl
(w treści maila prosimy podać nr tel do szybkiego kontaktu)

dodatkowy kontakt tel.: 22 273 08 88

Działania prowadzone są przez Stowarzyszenie Manuo w ramach realizacji zadania publicznego: „Działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.”, która współfinansowana jest przez M.st. Warszawa.

KIEDY?: 7 października 2020, 18:00

GDZIE?: Sąsiedzki Dom Pracy Twórczej, ul. Podchorążych 15/19 lokal nr 38B, (wejście od podwórka, środkowa klatka, domofon 138)

Skip to content